انتشار:  چهارشنبه 24 مهر 1398  ::  19:37   

تداوم تخلیه روستاهای اقلیم کردستان به دلیل بمباران ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در پی تداوم حملات هوایی و توپخانه ای ارتش ترکیه به روستاهای مرزی و مناطق مسکونی اقلیم کردستان، روستاهای اقلیم یکی پس از دیگری تخلیه می شود.

به گزارش کردپرس، حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه به مناطق مسکونی و به ویژه روستاهای مرزی اقلیم کردستان ادامه داشته و تاکنون موجب تخلیه بیش از 450 روستا شده و روند تخلیه روستاها نیز ادامه دارد.

در حالی که طی هفته های گذشته رسانه های اقلیم و از جمله شبکه روداو گزارش دادند که تعداد بیشتری از روستاها به ویژه در استان دهوک و نزدیک مرز ترکیه از جمله روستاهای محل سکونت مسیحیان اقلیم خالی از سکنه شده؛ روداو امروز چهارشنبه 24 مهر / 16 اکتبر، گزارش داد که یکی از روستاهای منطقه پشدر اقلیم، واقع در شهرک ژاراوه از توابع استان سلیمانیه به دلیل ترس ساکنین از بمباران های ترکیه تخلیه شده است.  

یکی از ساکنین این روستا به روداو گفت که طی 24 ساعت گذشته روستاهای زیوکه و کُنامار در پشدر بیش از 10 با توسط جنگنده های ترکیه بمباران شده اند و به همین دلیل ساکنین روستاها برای حفظ جان خود روستاها را تخلیه و در مناطق سلیمانیه در چادر زندگی می کنند.

همچنین گفت که استانداری سلیمانیه برای آنان چادر تهیه کرده است. 

همچنین آوات عثمان محمد مدیر دبستان زیوکه به شبکه روداو گفت که کلاس های درس دانش آموزان این روستا در چادر تشکیل شده زیرا به دلیل بمباران ها، مدرسه روستا امنیت لازم را برای حضور دانش آموزان ندارد.

روستای زیوکه در استان سلیمانیه با منطقه پیرانشهر در ایران هم مرز است.