انتشار:  چهارشنبه 24 مهر 1398  ::  20:31   

ابراهیم کالین:

تهدید به تحریم و محکومیت ما را از راهمان باز نخواهد داشت

سرویس ترکیه - ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، در اظهاراتی با اشاره به عملیات چشمه صلح نیروهای ارتش ترکیه در شمال سوریه عنوان کرد: تهدید به تحریم و محکومیت ما را از راهمان باز نخواهد داشت.

به گزارش کردپرس، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، در اظهاراتی با اشاره به عملیات چشمه صلح نیروهای ارتش ترکیه در شمال سوریه عنوان کرد: «اولویت عملیات ها قبل از هر چیزی امنیت نیروهای مسلح ترکیه است. با آغاز عملیات چشمه صلح توطئه های زیادی در منطقه ناکام مانده است. صداهایی که در راستای اعتراض برای این عملیات ها شنیده می شود در این راستا است. کسانی که تلاش می کنند تا عملیات چشمه صلح را خدشه دار کنند از خارج شدن مناطق تحت کنترل دست نشانده های خود در شمال سوریه عصبانی هستند».

به نوشته روزنامه ترکیه، کالین در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «هم در حوزه عملیاتی، هم در میز مذاکرات استراتژی های بسیار قدرتمندی را عملیاتی خواهیم کرد. عملیات ها بر اساس طراحی های صورت گرفته در حال پیگیری است و تهدید به اعمال تحریم و محکومیت ما را از مسئله بحق خود باز نمی دارد. PKK ابزاری است که از سوی قدرت های بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد».

کالین در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: «ما برادران کردمان را از گروه های تروریستی جدا می کنیم. مبارزه با داعش به هیچ عنوان با مانع روبه رو نخواهد شد. این تصور که عملیات ما باعث رشد دوباره داعش خواهد شد وهم است. ما به صراحت مشاهده کردیم که YPG چگونه وارد همکاری با دولت مرکزی شد. ولی این را هم باید در نظر گرفت که در مبارزه با داعش تنها ترکیه مسئول نیست. درست نیست که مسئولیت مبارزه با داعش تنها به ترکیه داده شود. پرسیدن این سوال که چه کسانی و چرا تروریست های داعش را از زندان آزاد کرده است، به خصوص از کسانی که به عملیات چشمه صلح انتقاد می کنند، طبیعی ترین حق ما است»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#آمریکا
#کردها