انتشار:  چهارشنبه 24 مهر 1398  ::  22:57   

مقام ارشد کرد سوریه خبر داد؛

احتمال واگذاری میادین نفتی به دولت سوریه از سوی کردها

سرویس جهان- یکی از مقامات ارشد کرد سوریه گفت کردها ممکن است میادین نفتی دیرالزور سوریه را  به دولت مرکزی واگذار کنند و از روسیه برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه درخواست رسمی کنند.

 

به گزارش کردپرس، الهام احمد رییس اجرایی شورای دموکراتیک سوریه که از آن به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه هم نام برده می شود به مبدل ایست آی گفت احتمال دارد کردهای سوریه میادین نفتی دیرالزور را به دولت سوریه واگذار کنند.

وی از ناامید شدن کردها از آمریکا برای بستن آسمان سوریه بر روی هواپیماهای ترکیه خبر داد و گفت اکنون از روسیه می خواهیم در منطقه شمال سوریه منطقه پرواز ممنوع ایجاد کند.

الهام احمد همچنین روسیه را به خاطر رها کردن کردها و کوچ به گفته او، بیش از ۷۵۰ هزار نفر از ۸۰۰ هزار جمعیت عفرین در پی تصرف عفرین از سوریه ترکیه در سال ۲۰۱۸ خائن نامید.

الهام احمد بدون پرداختن به جزییات ادعا کرد که ارتش ترکیه دو سرباز ارتش سوریه را کشته و بعد از درخواست روسیه، ترکیه حمله را متوقف کرده است. به همین خاطر، کردها اکنون از روسیه می خواهند جلوی حملات ترکیه را بگیرد زیرا کردها می دانند اگر روسیه بخواهد می تواند جلوی حملات ترکیه را بگیرد.

این مقام کرد توافق اخیر با دولت سوریه را نتیجه دخالت مثبت روسیه دانست به همین دلیل امیدوار است روسیه ترکیه را وادار کند حملات را متوقف کند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا
#کردها