انتشار:  چهارشنبه 24 مهر 1398  ::  23:31   

نگرانی آمریکا از تحویل اسرار نظامی پنتاگون به روسیه از سوی کردها

سرویس جهان- مقامات پنتاگون به دو نشریه نظامی گفته اند ممکن است نیروهای کرد سوریه پس از خیانت اخیر آمریکا و تنها گذاشتنشان در برابر حمله ترکیه، اسرار نظامی نیروهای ویژه آمریکا را در اختیار روسیه قرار دهند.

 

به گزارش کردپرس، نیروهای کرد سوریه از سال 2014 که داعش حمله به شهرهای کردنشین سوریه را آغاز کرد تحت تعلیم نظامی نیروهای ویژه آمریکا قرار گرفتند تا با آشنا شدن با آخرین تاکتیک های نظامی بتوانند در حملات زمینی نیروهای داعش را از این مناطق بیرون کنند. نیروهای کرد همچنین مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات جنگی از آمریکا دریافت کرده اند.

فرماندهان نیروهای ویژه آمریکا که اقدام به آموزش نظامی نیروهای کرد سوریه کرده اند از این نگران هستند اسرار آن‌ها بعد از توافق کردها با سوریه و روسیه، به دست مسکو بیفتد.

مقامات امنیتی نظامی آمریکا به اینتلیجنت نیوز گفته اند گروهایی از نیروهای کرد سوریه به نام یگان های ضد ترور آموزش های ویژه برای مقابله با هسته های مخفی داعش توسط یگان های ویژه عملیات آمریکا دیده اند. مقامات اطلاعاتی آمریکا نگران هستند بعد از توافق کردها و سوریه با میانجیگری روسیه، اسرار امنیتی و نظامی آمریکا به دست روس‌ها بیفتد.

مقامات آمریکایی همچنین به میلیتاری تایمز گفته اند از آن بیم دارند که نیروهای کرد سوریه پس از خروج آمریکا و ارتباط آنها با روسیه، لیستی بلند بالا از اسرار مربوط به نیروهای ویژه آمریکا از جمله تاکتیکها، تکنیک ها، نحوه عملیات ها، تجهیزات، جمع آوری اطلاعات و یا حتی نحوه نام گذاری عملیات ها را در اختیار روسیه قرار دهند.

یکی از مقامات آمریکایی حتی گفته که ممکن است نیروهای کرد سوریه که از بدعهدی آمریکا نگران هستند بخواهند با تسلیم اطلاعات ارزشمند نیروهای ویژه آمریکا، اقدام ترامپ در تنها گذاشتن کردها را در برابر حمله ترکیه پاسخ دهند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#روسیه