انتشار:  پنج‌شنبه 25 مهر 1398  ::  14:00   

وزیر دفاع ترکیه:

ارتش ترکیه سلاح شیمیایی ندارد

سرویس ترکیه - خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به برخی ادعاهای مطرح شده در خصوص استفاده ترکیه از سلاح های شیمیایی در بمباران شهر مرزی سرکانی عنوان کرد: ارتش ترکیه سلاح شیمیایی ندارد.

به گزارش کردپرس، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به برخی ادعاهای مطرح شده در خصوص استفاده ترکیه از سلاح های شیمیایی در بمباران شهر مرزی سرکانی عنوان کرد: «تغییرات و تحولات سریع منطقه برخی مشکلات را نیز با خود به همراه می آورد. برخی اطلاعات به دست رسیده است که گروه های تروریستی در شمال سوریه به استفاده از سلاح های شیمیایی روی آورده و برای این که نیروهای مسلح ترکیه را متهم به استفاده از این سلاح ها کنند یک سری اقدامات توطئه آمیز انجام خواهند داد. این که در انبارهای نیروهای مسلح ترکیه سلاح های شیمیایی وجود ندارد یک واقعیت آشکار برای همگان است.»

به نوشته روزنامه حریت، وزیر دفاع ترکیه خاطرنشان کرد: «اخبار و تصاویر دروغ از سقوط هواپیمایی در یک کشور دیگر تا انفجارهایی از یک رزمایش متعلق به منطقه و کشوری دیگر را به عنوان تحولات در شمال سوریه منتشر کرده و به مخاطب تزریق می کنند. با انتشار این اخبار و تصاویر دروغ سعی می کنند به حساسیت ها و موفقیت های نیروهای مسلح ترکیه در این عملیات ها سایه بیندازند. یک بار دیگر اعلام می کنم این ها هیچ کارایی ندارد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها