انتشار:  پنج‌شنبه 25 مهر 1398  ::  14:45   

در دیدار وزیر خارجه فرانسه؛

برهم صالح بر لزوم توقف حمله ترکیه به شمال سوریه تاکید کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق در دیدار با وزیر خارجه فرانسه، خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه شد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) در کاخ السلام شهر بغداد پذیرای ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح در دیدار لودریان با اشاره به این که عراق همچنان از پیامدهای ویرانگر جنایت های گروه تروریستی داعش رنج می برد، بر لزوم افزایش تلاش های بین المللی در راستای پشتیبانی از این کشور برای حفاظت از امنیت و ثبات خود و عدم اعطای فرصت به گروه های تروریستی جهت از سر گیری فعالیت های خود و تهدید امنیت منطقه و جهان تاکید کرد.

رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر این که دخالت نظامی ترکیه در شمال سوریه باعث تضعیف تلاش های جامعه بین الملل در مبارزه با تروریسم می شود، خاطر نشان ساخت که این عملیات نظامی باید متوقف شود و بی درنگ از بروز یک فاجعه انسانی در مناطق شاهد درگیری جلوگیری گردد.

صالح و لودریان در دیدار خود همچنین تقویت روابط میان عراق و فرانسه و تحکیم راه های همکاری مشترک میان دو کشور را به همراه آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی مورد بحث و بررسی قرار دادند.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#فرانسه
#لودریان
#حمله ترکیه