سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 25 مهر 1398  ::  16:05   

پلیس سلیمانیه:

اختلافات خانوادگی دلیل اقدام به خودکشی خبرنگار ان. آر. تی بوده است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- پلیس سلیمانیه اعلام کرد که علت اقدام خبرنگار و مجری شبکه تلویزیونی ان. آر. تی به کشتن خود و همسر و فرزندش وجود اختلافات خانوادگی بوده و تمامی مدارک موجود دال بر خودکشی وی است.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی ان. آر. تی و دیگر رسانه های اقلیم کردستان، شب گذشته گزارش دادند که ئامانج بابان مجری و خبرنگار ان. آر،تی، شامگاه روز چهارشنبه  به همراه  فرزند و همسرش که از مجریان شبکه تلویزیونی کردسات بود، در ورودی ترمینال شهرزور در شهر سلیمانیه، بر اثر اصابت گلوله به سر، جان خود را از دست داده اند و  پلیس سلیمانیه چند ساعت پس از مرگ این افراد، علت این واقعه را خودکشی اعلام کرد.  

در حالی که  عنوان کردن خودکشی به عنوان دلیل مرگ این افراد، نارضایتی هایی را به دنبال داشته و شاسوار عبدالواحد رهبر حزب نسل نو در اقلیم کردستان، در واکنش به آن، این موضوع را شک بر انگیز دانسته و اقدام پلیس سلیمانیه را  نهایت بی احترامی خواند، امروز فرمانده پلیس سلیمانیه در نشستی خبری تاکید کردکه تمامی شواهد و مدارک موجود دال بر این است که این سه مرگ توسط خود آمانج بابان روی داده است.

شبکه تلویزیونی روداو در این مورد گزارش داد که آسو شیخ طاها فرمانده پلیس سلیمانیه در این نشست خبری مدارک صحنه قتل را با استفاده نمایش تصویری در معرض دید خبرنگاران قرار داده و اعلام کرده که مدارک و بررسی های پزشکی قانونی نشان می دهد که آمانج بابان ابتدا همسر و فرزند و سپس خود را کشته است.

وی افزود که فقط یک گلوله از فاصله 2 الی 3 سانتی متری به سر آمانج بابان اصابت کرده و بقایای باروت بر روی دست و اسلحه و محل اصابت گلوله بر سر وی قابل مشاهده است و وی پیش از آن در داخل خودروی شخصی دو گلوله را به همسر و سه گلوله را به سر فرزندش شلیک کرده و پوکه همه گلوله ها در خودرو موجود بوده است.

همچنین گفت که هیچ گونه آثار تیراندازی در خارج از خودرو دیده نمی شود و اسلحه مورد استفاده نیز کلت کمری بوده به راحتی در بازارهای قاچاق قابل دسترسی است و گلوله های باقی مانده در آن با گلوله های شلیک شده مطابقت دارد.

پلیس سلیمانیه همچنین اعلام کرد که آمانج بابان و همسرش لانه محمد دچار اختلافات خانوادگی بوده و شکایتی را در دادگاه خانواده سلیمانیه طرح کرده و تا کنون دو بار نشست دادگاه در مورد اختلافات آنان برگزار شده و قرار بوده که در تاریخ 20 اکتبر نیز جلسه سوم دادگاه برگزار شود و خانواده های دو طرف نیز از این اختلاف اطلاع داشته اند.

همچنین اعلام شد که تاکنون هیچ شکایتی از سوی هیچ شخصی و یا بستگان مقتولین طرح نشده است.

 از سوی دیگر سایت خبر روژ نیوز گزارش داد که فرمانده پلیس سلیمانیه در پاسخ به پرسشی در مورد وجود اثر انگشت آمانج بابان بر اسلحه مورد استفاده برای قتل ها، اعلام کرده به دلیل پوشش پلاستیکی نامسطحی که بر روی این اسلحه بوده  اثر انگشت وی بر اسلحه به دست نیامده است.