انتشار:  پنج‌شنبه 25 مهر 1398  ::  19:27   

اسکان 1 هزار و 200 آواره کُرد سوری در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یک هزار و 200 تن از آوارگان کُرد سوری در دو اردوگاه ویژه در اقلیم کردستان اسکان داده شدند.

به گزارش کردپرس، شمال عادل میرو معاون رئیس سازمان مهاجرت و آوارگان اقلیم کردستان، طی گفتگو با رادیو کردی زبان نوا، اعلام کرد که تاکنون 1 هزار و 200 تن از آوارگان کرد سوری در سه مرحله وارد اقلیم کردستان شده اند.

وی افزود که این آوارگان در اردوگاه دومیز در دهوک و اردوگاه بردرش اسکان داده شده و از سوی اداره مهاجرت اقلیم، سازمان های خیریه از جمله سازمان خیریه بارزانی، قندیل و سازمان ملل به آنان رسیدگی شده و امکانات لازم برای آوارگان فراهم شده است.

خلیل محمود فرماندار منطقه بردرش اقلیم نیز به نوا گفت که 185 خانواده کرد سوری، شامل 795 نفر در اردوگاه آوارگان بردرش اسکان داده شده اند و این اردوگاه پیشتر ویژه آوارگان موصلی بوده دارای آب لوله کشی و تاسیسات تامین برق است و سازمان های اقلیم نیز آن را به صورت مناسبی برای اسکان آوارگان آماده کردند.

پیشتر مقامات اقلیم پیش بینی کردند که دست کم 200 هزار آواره از مناطق کردنشین سوریه که هدف حمله سنگین نظامی ترکیه قرار گرفته وارد اقلیم شوند و اعلام کردند که امکانات لازم برای اسکان این آوارگان فراهم شده است.

حمله نظامی ترکیه به کردستان سوریه تاکنون آواره شدن 275 هزار تن از ساکنان این منطقه و نیز جان باختن 218 غیرنظامی و از جمله ده ها کودک و مجروح شدن صدها تن دیگر شده است.