انتشار:  جمعه 26 مهر 1398  ::  11:38   

سفیر ترکیه در واشنگتن:

YPG/PYD دوست آمریکا نیست

سوریه - سردار قلیچ، سفیر ترکیه در واشنگتن طی اظهاراتی عنوان کرد: به YPG/PYD دوست آمریکا می گویند. در حالی که آنان دوست آمریکا نیستند. این ها گروهی هستند که می خواهند با حمایت های آمریکا در منطقه یک دولت مارکسیستی تاسیس کنند.

به گزارش کردپرس، سردار قلیچ، سفیر ترکیه در واشنگتن طی اظهاراتی با اشاره به توافق ترکیه – آمریکا در خصوص آتش  بس موقت ترکیه در شمال سوریه عنوان کرد: «توافقی که به دست آمده است به معنی دقیق کلمه یک آتش بس نیست. آتش بس میان دو طرف مشروع صورت می گیرد. این توافق توقف عملیات ها به منظور خروج نیروهای YPG/PYD از منطقه است».

به نوشته تلویزیون NTV، قلیچ در ادامه خاطرنشان کرد: «میان عناصر YPG/PYD با نیروهای کرد یک اختلاف بسیار جدی وجود دارد. YPG نماینده تمام کردهای منطقه نیست. برای ما YPG/PYD یک تهدید اساسی است. عملیات هایی که در شمال سوریه پیگیری می کنیم با مبارزه ای که علیه داعش در شمال سوریه داریم در تناقض نیستند. ما 40 هزار شهروند خود را توسط PKK از دست داده ایم».

سفیر ترکیه در واشنگتن خاطرنشان کرد: «از ابتدا همکاری آمریکا با YPG/PYD در مبارزه با داعش یک اشتباه بسیار بزرگی بود. اگر برای نابودی یک گروه تروریستی از یک گروه تروریستی دیگر استفاده می کنید نخواهید توانست عملیات موفقیت آمیزی را ترتیب دهید. به YPG/PYD دوست آمریکا می گویند. در حالی که آنان دوست آمریکا نیستند. این ها گروهی هستند که می خواهند با حمایت های آمریکا در منطقه یک دولت مارکسیستی تاسیس کنند. هدف ما نیز تامین تمامیت ارضی و اتحاد سیاسی سوریه است».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#آمریکا
#کردها