سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 26 مهر 1398  ::  11:55   

گفتگوی لودریان و مسرور بارزانی در خصوص سوریه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر امور خارجه فرانسه طی سفر به اقلیم کردستان با نخست وزیر اقلیم، در خصوص تحولات سوریه گفتگو کرد.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی روداو گزارش داد که امروز جمعه 26 مهر / 18 اکتبر، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه که روز گذشته وارد اربیل شد، با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان دیدار کرد.

طبق خبر در این دیدار روابط سیاسی، اقتصادی و نظامی میان فرانسه و اقلیم مورد بحث و بررسی قرار گرفته   و طرفین خواستار  تقویت این روابط شده و لودریان بر حمایت کشورش از کردها تاکید کرد.

همچنین وضعیت کردستان سوریه و حمله نظامی ترکیه به این مناطق از دیگر موضوعات مورد گفتگو میان بارزانی و لودریان بوده است.

دو طرف به گفتگو در مورد عناصر فرانسوی داعش که در زندان های نیروهای کرد سوریه هستند گفتگو کرده و بر ضرورت یافتن راه حلی برای این زندانیان و جلوگیری از فرار  آنان تاکید کردند.

بارزانی به گفتگوهای میان اربیل و بغداد اشاره کرده و گفت که اقلیم آمادگی کامل خود برای توافق با بغداد را اعلام و چندین گزینه را برای این منظور ارائه کرده است.

لودریان روز گذشته نیز دیداری با نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان در مورد تحولات، عراق، اقلیم و سوریه انجام داده و از کمک 10 میلیارد دلاری کشورش به اقلیم برای رسیدگی به آوارگان جنگ سوریه خبر داد.

وی پیشتر نیز در بغداد با رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر خارجه عراق دیدار کرد.