انتشار:  جمعه 26 مهر 1398  ::  14:13   

سلیمان نصیری رفت اما چند نفر زندگی تازه یافتند

سرویس کردستان-  سلیمان نصیری مرد ۴۹ ساله ساکن ناحیه منفصل شهری حسن آباد سنندج،  ۲۱مهر  پس از سقوط از ارتفاع به بیمارستان کوثر سنندج منتقل شد. پس از مرگ مغزی او خانواده اش در اقدامی اخلاقی و خدا پسندانه برای اهدای عضو رضایت دادند.

به گزارش کُرد پرس، هر چند مرگ این مرد 49 ساله برای خانواده و نزدیکان و هر کس دیگری دردناک است، اما با این اقدام مناسب خانواده او، چندین نفر زندگی تازه گرفتند.

شیدا خیراللهی، کارشناس مسئول اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این باره به ایرنا گفت: این بیمار سنندجی بدنبال سقوط دچار کاهش سطح هوشیاری و  دچار مرگ مغزی شد که بلافاصله خانواده‌اش برای اهدای اعضای بدن وی به بیماران نیازمند عضو رضایت دادند.

کارشناس مسئول اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه این بیمار دارای همسر و ۲فرزند بوده و پدر و مادرش نیز در قید حیات هستند، گفت: پس از موافقت خانواده وی، بیمار برای انجام مراحل اهدای عضو به تهران اعزام شد.

وی یادآور شد:  پس از طی مراحل اهدای عضو و مراحل قانونی و پزشکی  این عمل خداپسندانه، پیکر آن مرحوم  بعد از بازگشت به سنندج صبح امروز /جمعه/ در حسن آباد به خاک سپرده شد.

مرگ مغزی به معنی عدم بازگشت به زندگی بوده و زندگی بیمار وابسته به دستگاه است در صورت جدا شدن از دستگاه بعد از چند ثانیه او فوت می‌کند.

سطح هوشیاری این بیماران عدد سه است در حالی که سطح هوشیاری انسان سالم عدد ۱۵ است، بیمار مرگ مغزی در صورتی که اهدای عضو هم نشود بیشتر از هفت تا ۱۰ روز زنده نخواهند ماند.