انتشار:  پنج‌شنبه 3 خرداد  ::  18:24

هشدار کوسرت رسول علی در مورد نابودی دستاوردهای کُردها

سرویس عراق و اقلیم کردستان- معاون دبیر کل فقید حزب اتحادیه میهنی کردستان هشدار داد که اقلیم کردستان در مرحله حساس و خطرناکی قرار گرفته و در صورت عدم هوشیاری و اقدام لازم سران و رهبران اقلیم،  دستاوردهای کُردها از دست رفته و نابود خواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از اس. ان. ان، کوسرت رسول علی در سخنان خود طی مراسم تدفین و خاک سپاری عادل مراد دبیر شورای مرکزی اتحادیه میهنی کردستان، گفت که فقدان عادل مراد زیان بزرگی برای این حزب است و پیام اتحادیه میهنی در این مراسم برای دیگر احزاب و جریان های اقلیم کردستان، درخواست برای اتحاد و هم صدایی است.

معاون جلال طالبانی دبیر کل فقید حزب اتحادیه میهنی کردستان تأکید کرد که اقلیم کردستان در حال حاضر در مقطعی حساس و دشوار قرار گرفته و اگر سران و رهبران سیاسی اقلیم، هوشیار نبوده و اقدام لازم را انجام ندهند، دستاوردهای کُردها و اقلیم کردستان نابود می شود.

همچنین از احزاب سیاسی اقلیم کردستان خواست که روند انتقادی و متهم کردن و حمله علیه یکدیگر را متوقف کنند و همه با یک موضع متحد و منسجم با دولت مرکزی عراق تعامل کرده و گفت که اتحادیه میهنی برای انجام دادن هر گفتگویی که اتحاد کُردها را در بغداد حفظ کند، آمادگی دارد.

امروز پنج شنبه 3 خرداد/24 می، پیکر عادل مراد یکی از بنیان‌گذاران اتحادیە میهنی کردستان و دبیر شورای مرکزی این حزب که پس از تحمل دوره طولانی بیماری روز جمعه 28 اردیبهشت/18 می،  در بیمارستانی در شهر کلن آلمان درگذشت؛ در سلیمانیە به خاک سپرده شد.