انتشار:  پنج‌شنبه 3 خرداد 1397  ::  22:33   

مهمترین تحولات روز پنجشنبه 3/3/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز پنجشنبه 3 خرداد 1397 در کشور ترکیه می اندازیم.

  • دیوان عالی ترکیه درخواست آزادی صلاح الدین دمیرتاش را رد کرد

در پی رد درخواست آزادی صلاح الدین دمیرتاش، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه توسط شعبه 19 دادگاه جزایی آنکارا، حزب دموکراتیک خلق ها این بار به دیوان عالی ترکیه مراجعه و به این حکم اعتراض کرده است که این دیوان نیز درخواست آزادی دمیرتاش را رد کرده است.

  • اظهارات ابراهیم تاتلیسس در خصوص بازماندن از لیست نهایی نامزدهای آک پارتی در انتخابات پارلمانی

ابراهیم تاتلیسس خواننده معروف کرد ترکیه که برای دومین بار از ورود به لیست نهایی حزب عدالت و توسعه برای ورود به انتخابات نمایندگی پارلمان ناکام مانده در اظهاراتی با اشاره به این تصمیم حزب عدالت و توسعه عنوان کرد: من به هر تصمیم حزبی که قلبم را به آن داده ام احترام می گذارم. حتی اگر وارد لیست نامزدهای این حزب نشوم آن را با جان و دل خواهم پذیرفت.

  • انفجار در کارخانه مواد محترقه آنکارا 1 کشته و 6 زخمی به جا گذاشت

بر اساس اطلاعات به دست آمده در اثر انفجار در کارخانه باروت و مواد محترقه MKE، واقع در منطقه الماداغی آنکارا پایتخت ترکیه، 1 تن کشته و 6 تن دیگر زخمی شدند که حال 3 نفر از آنان وخیم گزارش شده است.

  • واکنش وزارت خارجه ترکیه به اعطای پناهندگی به نظامیان کودتاچی ارتش ترکیه توسط یونان

وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به تصمیم دادگاه عالی یونان مبنی بر اعطای پناهندگی به کودتاچیان ارتش ترکیه، ضمن محکوم کردن این تصمیم، یونان را کشور حامی کودتاچیان معرفی کرد.

  • تیراندازی پلیس ترکیه به یک کودک 12 ساله در شهر کردنشین موش

شب گذشته ساعت 18:00 به وقت محلی آنکارا، پلیس ترکیه در مرکز شهر کردنشبن موش در محله دیوار باشی این شهر به دلایلی که هنوز مشخص نشده است اقدام به تیراندازی از داخل یک خودروی زرهی کرده که در اثر این تیراندازی یک کودک ١٢ ساله زخمی شده است.

  • معاون حزب حرکت ملی ترکیه: اردوغان در سیاست های پولی دخالت نکند بهتر خواهد بود

در پی کاهش شدید ارزش پول ملی ترکیه (لیر) در برابر دلار آمریکا، صفر آیچان معاون حزب حرکت ملی ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: رجب طیب اردوغان در سیاست های پولی دخالت می کند. به نظر من اگر مداخله نکند بهتر خواهد بود.

  • نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در پارلمان: 11 ماه است اجازه ملاقات با دمیرتاش را نمی دهند

سزگین تانری کولو، نماینده استانبول در پارلمان ترکیه از حزب جمهوری خواه خلق در اظهاراتی با اشاره به رد درخواست دیدار وی با صلاح الدین دمیرتاش، عنوان کرده است: 11 ماه است که به درخواست دیدار بنده با دمیرتاش رسیدگی نمی کنند.

  • حمایت حزب سبزهای آلمان از HDP در انتخابات 24 ژوئن 2018 ترکیه

بریوان آیماز، عضو شورای مرکزی حزب سبزهای آلمان به همراه فرانک جابلوسکی، رئیس تشکیلات این حزب در کلن در حمایت از حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات 24 ژوئن 2018، با دیدار از ستاد تبلیغاتی این حزب در کلن با اعضای ستاد گفتگو کردند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه