انتشار:  پنج‌شنبه 3 خرداد  ::  23:55

دیدار مالکی و عامری در حضور هیئت‌های حزب دمکرات و اتحادیه میهنی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبران ائتلاف های دولت قانون و فتح در حضور هیئت های دو حزب اصلی اقلیم کردستان با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش کردپرس، هشام رکابی، مدیر دفتر رسانه ای نوری مالکی، معاون رئیس جمهوری عراق و رهبر ائتلاف دولت قانون در گفت و گو با السومریه نیوز اعلام کرد که وی شامگاه پنج شنبه در مراسم افطار دفتر هادی عامری، دبیرکل سازمان بدر و رهبر ائتلاف فتح شرکت کرده جایی که دو طرف با یکدیگر دیدار داشتند.

به گفته رکابی، دیدار مالکی با عامری در حضور هیئت های اعزامی حزب دمکرات کردستان و اتحادیه میهنی کردستان به بغداد و در چارچوب دیدارها و تفاهم های مربوط به تشکیل بزرگ ترین فراکسیون در پارلمان عراق صورت گرفته است.

در همین حال، یک منبع آگاه نیز در گفت و گو با بغداد الیوم اعلام کرد که نشست مالکی، عامری و هیئت های دو حزب اصلی اقلیم کردستان برای بررسی تشکیل بزرگ ترین فراکسیون پارلمان و دولت آینده عراق بیش از یک ساعت ادامه یافته است.
در حالی که مجموع کرسی های ائتلاف های فتح و دولت قانون به همراه حزب دمکرات و اتحادیه میهنی در پارلمان عراق ۱۱۶ کرسی می باشد، منبع مذکور مدعی شد که به احتمال زیاد این چهار گروه به یک توافق در رابطه با تشکیل دولت عراق دست می یابند.