انتشار:  جمعه 4 خرداد  ::  09:38

طرح درخواست آزادی صلاح الدین دمیرتاش این بار در دادگاه قانون اساسی ترکیه

سرویس ترکیه - در پی رد درخواست آزادی صلاح الدین دمیرتاش از سوی دادگاه آنکارا و دیوان عالی ترکیه وکلای وی این بار به دادگاه قانون اساسی ترکیه مراجعه کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، در پی رد درخواست آزادی صلاح الدین دمیرتاش، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات ریاست جمهوری 24 ژوئن 2018 توسط دادگاه شعبه 19. جزایی آنکارا و در پی آن رد اعتراض حزب دموکراتیک خلق ها به این حکم از سوی دیوان عالی ترکیه، این بار وکلای صلاح الدین دمیرتاش با مراجعه به دادگاه قانون اساسی ترکیه خواستار رسیدگی به مسئله آزادی صلاح الدین دمیرتاش از زندان در روند 1 ماهه انتخابات 24 ژوئن 2018 شده اند.

محسونی کارامان، وکیل صلاح الدین دمیرتاش در اظهاراتی با اشاره به این که در پرونده هیچ دلیلی دال بر این مسئله که در صورت آزادی دمیرتاش می تواند شواهد و مدارک را از بین ببرد وجود ندارد. تمام مدارک و شواهدی که دمیرتاش با تکیه بر آنان محاکمه می شود شامل فایل های سخنرانی ضبط شده، اظهارات و بیانات رسمی است. موکل بنده ذاتاً تمام اظهاراتی که داشته است را می پذیرد. امیدواریم دادگاه قانون اساسی با در نظر گرفتن تمام این واقعیت ها حکم صادر کند.

 

کد خبرنگار: 30102