انتشار:  یک‌شنبه 6 خرداد  ::  14:45

کشته و زخمی شدن 7 نظامی روس در حمله مسلحانه در دیرالزور

سرویس سوریه- وزارت دفاع روسیه از کشته و زخمی شدن شماری از مشاوران نظامی این کشور در نتیجه حمله مسلحانه در شرق سوریه خبر داده و تاکید کرد که ده ها تن از عاملان حمله نیز از پای درآمدند.

به گزارش کردپرس به نقل از آر تی عربی، وزارت دفاع روسیه ظهر امروز (یک شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک پست نیروهای دولتی سوریه در استان مرزی دیرالزور در شرق این کشور هنگام حضور مشاوران نظامی روس در آن، هدف حمله چندین گروه تروریست مسلح قرار گرفته است.

وزارت دفاع روسیه ضمن اعلام این که دو مشاور نظامی این کشور در جریان حمله جان خود را از دست داده و پنج مشاور دیگر نیز زخمی شدند، تاکید کرد که مشاوران زخمی بی درنگ به بیمارستان نظامی انتقال یافتند با این حال تلاش پزشکان برای نجات جان دو تن از آنها که در وضعیت وخیمی به سر می بردند بی نتیجه ماند تا شمار مشاوران کشته شده به چهار تن افزایش یابد.

این وزارتخانه همچنین خاطر نشان ساخت که نیروهای ارتش سوریه با کمک مشاوران نظامی روسیه موفق شدند این حمله که نزدیک به یک ساعت ادامه یافته را دفع کنند و در جریان آن نیز 43 تروریست را از پای درآوردند و شش خودروی مجهز به تسلیحات سنگین را منهدم کردند.