انتشار:  یک‌شنبه 6 خرداد  ::  18:05

آخرین وزیر دفاع صدام، از زندان به بغداد منتقل شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یک مسئول عراقی از انتقال آخرین وزیر دفاع دوره حکمرانی رژیم بعث از یک زندان واقع در جنوب این کشور به شهر بغداد خبر داد.

به گزارش کردپرس، یک منبع مسئول بعد ظهر امروز (یک شنبه) در گفت و گو با السومریه نیوز اعلام کرد که سلطان هاشم، آخرین وزیر دفاع دوران حکمرانی صدام حسین، دیکتاتور پیشین عراق در شرایط مبهمی از زندان ناصریه در استان ذی قار به شهر بغداد، پایتخت این کشور انتقال یافته است.

منبع مذکور با اشاره به این که وضعیت جسمانی هاشم به دلیل کهولت سن رو به وخامت نهاده، تاکید کرد که تاکنون مشخص نشده به دلیل وخامت وضعیت جسمانی و یا بنا به دلایل امنیتی به بغداد منتقل شده است.

این در حالی است که سلیم جبوری، رئیس کنونی پارلمان عراق پیش از برگزاری پارلمانی انتخابات اخیر این کشور از تصمیم خود برای گفت و گو با نهادهای ذی ربط جهت صدور عفو ویژه در حق آخرین وزیر دفاع رژیم بعث خبر داده بود.

یادآور می شود که سلطان هاشم 75 ساله در دوران حکمرانی صدام به عنوان فرمانده تیپ ها و لشکرهای مختلف ارتش، معاون عملیات ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح، رئیس ستاد و استاندار نینوا فعالیت کرده و در سال 1995 میلادی نیز به عنوان وزیر دفاع منصوب و جایگزین علی حسن مجید ملقب به علی شیمیایی شد جایی که تا سرنگونی رژیم بعث در سال تا 2003 در این سمت باقی ماند.