انتشار:  یک‌شنبه 6 خرداد  ::  19:14

محرم اینجه مدعی شد:

اردوغان در سال 2001 برای کسب اجازه از گولن به خاطر تاسیس آک پارتی با او دیدار کرده است

سرویس ترکیه - محرم اینجه، نامزد حزب جمهوری خواه خلق در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه مدعی شده است: رجب طیب اردوغان در سال 2001 میلادی زمانی که حزب عدالت و توسعه را تاسیس می کرد با یک نفر دیگر برای کسب اجازه از فتح الله گولن با وی دیدار کرده بود

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، محرم اینجه، نامزد حزب جمهوری خواه خلق در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه طی اظهاراتی با انتقاد از سیاست های حکومت ترکیه در قبال سوریه گفت: در صورت این که رئیس جمهور ترکیه شوم با بشار اسد دیدار خواهم کرد، در سیاست قهر کردن به هیچ عنوان معنی ندارد. 4 میلیون شهروند سوری در ترکیه زندگی می کنند ولی در دمشق سفیر ترکیه حضور ندارد. چنین ذهنیتی چگونه می تواند وجود داشته باشد؟ در عرصه سیاست هیچ کسی وجود ندارد که با آن دیدار و مذاکره نکنم. ما باید هم با سوریه هم آمریکا و هم آلمان آشتی کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود مدعی شد: رجب طیب اردوغان در سال 2001 میلادی زمانی که حزب عدالت و توسعه را تاسیس می کرد با یک نفر دیگر برای کسب اجازه از فتح الله گولن با وی دیدار کرده بود. ولی اکنون به این سوال که در زمان تاسیس حزب عدالت و توسعه با فتح الله گولن دیدار کرده است؟ پاسخی نمی دهد. من می دانم حتی آن دیدار را به همراه چه کسی رفته است. زمانی که رئیس جمهور ترکیه شدم تمام این ها را بازگو خواهم کرد. برای این که به آن فرد سوم آسیبی وارد نشود اکنون از اعلام اسم آن فرد خودداری خواهم کرد. زمانی که رئیس جمهور ترکیه شدم اسم آن فرد را در اختیار رسانه ها قرار خواهم داد.

 

کد خبرنگار: 30102