سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 19 خرداد 1397  ::  12:42   

آمریکا 250 کامیون حامل خودورهای زرهی هامر برای ارتش دموکراتیک سوریه ارسال کرد

سرویس سوریه - ایالات متحده آمریکا در راستای حمایت های خود از عملیات نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه علیه داعش در دیرالزور، 250 کامیون حامل خودروهای زرهی هامر را به شمال سوریه منتقل کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از هاوارنیوز، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی، ایالات متحده آمریکا در راستای حمایت های خود از عملیات نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه علیه گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در دیرالزور، 250 کامیون حامل خودروهای زرهی هامر را به شمال سوریه منتقل کرده است.

یک مقام ارتش دموکراتیک سوریه در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک ضمن تایید این خبر عنوان کرده است: حضور نظامی آمریکا در دیرالزور در حال افزایش است. آمریکا در دیرالزور 3 پایگاه نظامی تاسیس کرده است و تعداد نیروهای نظامی خود در این پایگاه ها را افزایش می دهد. آمریکا به دلیل عملیات های دیرالزور علیه داعش به ما 250 کامیون خودروی زرهی و سلاح سنگین ارسال کرده است. در کنار این ها خودروهای پیکاپ نیز وجود دارد. در 4 روز اخیر هر روز سلاح های بیشتری به شمال سوریه منتقل می شوند. عملیات های علیه داعش در شرق دیرالزور همچنان ادامه دارد. سلاح ها و خودروهای زرهی از طریق شمال عراق و مرز سیمیلکا وارد شمال سوریه می شوند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#آمریکا
#کردها
#سوریه