انتشار:  یک‌شنبه 20 خرداد  ::  08:02

محرم اینجه:

اردوغان بدون توافق با ایران و آمریکا نمی تواند به قندیل حمله كند

سرویس ترکیه - محرم اینجه، نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در انتخابات ریاست جمهوری در اظهاراتی با اشاره به این که مسئله برای اردوغان عملیات در کوه قندیل نیست تاکید کرده است: اردوغان بدون توافق با ایران و آمریکا نمی تواند در کوه قندیل عملیات ترتیب دهد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، محرم اینجه، نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در انتخابات ریاست جمهوری در اظهاراتی با اشاره به عملیات های احتمالی ارتش ترکیه در کوه قندیل عنوان کرده است: استفاده از این موضوع در سیاست اشتباه است. در این خصوص اردوغان را دعوت به جدیت می کنیم، به خاطر 2 رای بیشتر ارتش را فرسوده نکن. چنین عملیاتی امکان پذیر است؟ با ساز و دهل عملیات نمی شود انجام داد. درد اردوغان ترتیب دادن عملیات به قندیل نیست مسئله وی اخذ رای از کنار این موضوع است. ما می دانیم که تو این را تنها برای جمع کردن رای از میدان ها انجام می دهی.  من به خوبی می دانم که بدون توافق با ایران و آمریکا دست به چنین کاری نخواهید زد. 

وی در ادامه با اشاره به مسئله کردهای ترکیه نیز گفت: مسئله کردها باید در مجلس و مقابل دید همگان حل و فصل شود، اصلا یکی از کانال های تلویزیون تی آر تی را به این مسئله اختصاص دهیم. از روند حل و فصلی که ملت از آن خبر نداشته باشند نتیجه ای بیرون نخواهد آمد.

 

کد خبرنگار: 30102