سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 20 خرداد 1397  ::  09:11   

در گفت‌وگو با کردپرس اعلام شد؛

افتتاح 4 کتابخانه عمومی در استان ایلام

سرویس ایلام – مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی استان ایلام در گفت‌وگو با کردپرس از افتتاح 4 کتابخانه در شهرستان‌های استان ایلام در هفته دولت خبر داد.

به گزارش کردپرس، مراد جلیلیان گفت: در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان ایلام بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام کتابخانه‌های عمومی شهرهای بدره، ایلام، سراب ایوان و دشت عباس تأکید شد.

وی افزود: این 4 کتابخانه عمومی در شهریور 97 و هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

جلیلیان گفت: مقرر شده است که جهت توسعه کتابخانه‌های عمومی در استان و پروژه‌های نیمه تمام دیگر، از محل کمیته برنامه‌ریزی استان و شهرستان‌های مربوط اعتبارات لازم اختصاص داده شود.

وی در پاسخ به سرنوشت قفسه‌های ایلام‌شناسی در کتابخانه‌های عمومی استان، توضیح داد: هم اکنون قفسه ایلام شناسی در تمام کتابخانه های عمومی استان ایلام ایجاد شده است.

مدیر کتابخانه های عمومی استان افزود: در قفسه ایلام شناسی با توجه به خریدهایی که از ناشرین بومی انجام گرفته این فرصت ایجاد شده که مردم با نویسندگان بومی استان و آثارشان آشنایی بیشتری پیدا کنند.

به گزارش کردپرس، در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: در خصوص تسویه بدهی شهرداری ها به کتابخانه ها، به جای پرداخت نقدی بدهی، انجام امورات عمرانی و خدماتی برای کتابخانه ها قابل انجام است.

 احمد کرمی، با بیان این‌که وضعیت استان ایلام در خصوص پرداخت نیم درصد به کتابخانه به نسبت کشوری مناسب است ولی بایستی به منظور کمک به روند کار کتابخانه پرداخت بدهی ها تسریع یابد، خاطرنشان کرد: به علت محدودیت منابع مالی بایستی اجرای پروژه های احداث کتابخانه را اولویت بندی کرد و اعتبارات به شکلی اختصاص یابد که پروژه های اولویت دار در کمترین زمان ممکن به پایان برسند.