سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 20 خرداد 1397  ::  09:59   

صالح مسلم:

ما برده و خدمتکار کسی نیستیم/ کردهای سوریه محکوم به تصمیمات آمریکا نیستند

سرویس سوریه - ، صالح مسلم، مسئول روابط خارجی جنبش جامعه دموکراتیک کردهای سوریه در اظهاراتی با تاکید بر این که کردهای سوریه محکوم به تصمیمات آمریکا نیستند گفت: ما برده و خدمتکار هیچ کس نیستیم

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، صالح مسلم، رئیس مشترک سابق حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و مسئول روابط خارجی جنبش جامعه دموکراتیک کردهای سوریه در اظهاراتی بار دیگر با انتقاد از توافق میان ترکیه – آمریکا در خصوص منبج عنوان کرد: همکاری و ائتلاف هایی که کردها در سوریه انجام می دهند بر اساس منافعشان است. به همین دلیل درهای ما بر روی ائتلاف با همه حتی دولت مرکزی سوریه نیز باز است. در حال حاضر آمریکا و ترکیه درون یک همکاری مشترک هستند ولی با تمام این وجود ما قدرت لازم برای دفاع از منبج را داریم. ما می خواستیم مسئله متفاوت تر از اینی که هست می شد ولی دیگر اتفاق افتاده است. ما نیز به تصمیمات آمریکا محکوم نیستیم. آمریکا بر اساس منافع خود تصمیم می گیرد و به همان شکل نیز ما باید بر اساس منافع خود حرکت کنیم. ما خدمتکار و برده هیچ کس نیستیم. سیاست های خود را داریم. اگر این سیاست ها با منافع آمریکایی ها همخوانی داشته باشد به همکاری با آنان ادامه می دهیم. و اگر با منافع روس ها همخوانی داشته باشد با آنان وارد ائتلاف می شویم، حتی آماده همکاری در این راستا با دولت مرکزی هم هستیم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ترکیه و آمریکا در خصوص عفرین هم با یکدیگر به توافق رسیده بودند، آمریکا مناطقی را که با خون نیروهای ما آزاد شده است به خاطر برخی منافع ترکیه به این کشور واگذار می کند. در منبج نیز یک وضعیت مشابه با عفرین پیش آمده است.

مسلم در خصوص احتمال مذاکرات مستقیم با دولت مرکزی نیز خاطرنشان کرد: درهای ما هر زمان بر روی مذاکره با هر کسی باز است. در سخنان بشار اسد تغییراتی به وجود آمده است. دو ماه پیش از این ما را تروریست قلمداد می کرد ولی اکنون بر مذاکره با ما تاکید می کند. این یک پیشرفت مثبت است. ولی مذاکرات باید بدون پیش شرط باشد. ما نمی خواهم از سوریه دور باشیم. یک سوریه دموکراتیک می خواهیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#آمریکا
#ترکیه
#منبج