سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  دوشنبه 21 خرداد 1397  ::  09:46   

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام:

رونق‌بخشی به تولید توسط نهادهای توسعه‌ای، راه حل ایجاد شغل در ایلام

سرویس ایلام - معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام در نشست هماهنگی امور اقتصادی استانداری با رؤسای اتحادیه های صنفی ایلام گفت: رونق‌بخشی به تولید توسط نهادهای توسعه‌ای، راه حل ایجاد شغل در استان ایلام است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، ایوب درویشی گفت: در پایش وضعیت محیط کسب و کار، استان ایلام در وضعیت مناسبی قرار ندارد و در بیشتر شاخص ها دارای رتبه آخر است.

وی افزود: شرایط پرداخت تسهیلات بانکی برای طرح های اشتغالزایی و رونق تولید در استان مناسب نیست، باید در این زمینه با همت مضاعف اقدام و از سرمایه گذاران ذیصلاح و کارآفرینان واقعی حمایت شود.

او از مردم خواست که خواستار سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار باشند و گفت: با چشم داشت محض به دولت کاری از پیش برده نمی شود و باید بدانیم که یکی از نشانه های عدم توسعه در یک کشور انتظار یک طرفه از دولت است.

درویشی یادآور شد: دولت موظف است بخش های مختلف صنعت را به صورت راهبردی در کنار هم نگه دارد و نه به صورت بخشنامه ای و دستوری، بلکه به صورت طبیعی توجه را به سمت تولید جلب کند و تولید کننده، بازار، اصناف و تاجر را در کنار هم قرار دهد. برای رسیدن به تولید و رونق فضای کسب و کار باید به این باور رسید که همه ما در یک مجموعه و زنجیره به هم متصل هستیم و در صورت حفظ این حلقه رشد چشمگیری در چرخه اقتصادی خواهیم داشت.

معاون اقتصادی استاندار ایلام عنوان کرد: در این حوزه ضریب مشارکت در استان ایلام بسیار پایین است، این مهم باید برطرف شود و در این خصوص تیمی متشکل از گروه های تسهیل گر دعوت و تشکیل شود.

وی با بیان اینکه نهاد های توسعه ای می توانند در این زمینه نقش بسزایی را ایفا کنند یادآور شد: تمام تلاش ما حرکت به سمتی است که زنجیره ارزش ایجاد و حلقه های تولید تکمیل شود.