سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 21 خرداد 1397  ::  07:48   

مجلس دموکراتیک سوریه رسماً پیشنهاد بشار اسد برای مذاکره را پذیرفت

سرویس سوریه - مجلس دموکراتیک سوریه با انتشار بیانیه ای رسمی پیشنهاد بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای مذاکره با کردهای این کشور را پذیرفت.

به گزارش کردپرس به نقل از هاوارنیوز، مجلس دموکراتیک سوریه با انتشار بیانیه ای رسمی ضمن پذیرفتن پیشنهاد بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای مذاکره با کردهای این کشور عنوان کرده است: دولت مرکزی سوریه متوجه شده است که روش نظامی و مذاکره به وسیله قدرت های میانجی گر راه حلی برای حل و فصل مسائل موجود میانمان نخواهد بود. زمانی که دولت مرکزی سوریه در خصوص گشودن درهای مذاکره سخن به میان آورد ما بدون کوچکترین تردیدی این موضوع را قبول کردیم. ما پیشنهاد دولت مرکزی سوریه مبنی بر مذاکره میان گروه های مختلف سوری را در راستای ایجاد یک امکان جدید، پایان دادن به خونریزی ها، ایجاد ثبات و آرامش در کشور و آغاز بازسازی سوریه بسیار مهم و مثبت ارزیابی می کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: بسیار امیدوار هستیم که با ورود تمام نمایندگان ملت سوریه به مذاکرات، سیاست های یک جانبه و انکار پایان خواهد پذیرفت. برای ایجاد یک سوریه دموکراتیک و تشکیل قانون اساسی که تمام بخش های جامعه سوریه را نمایندگی کند باید تمام طرف ها به همکاری روی بیاورند و بدون این مهم حل بحران در سوریه ممکن نخواهد بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#نیروهای کرد سوریه