سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  دوشنبه 21 خرداد 1397  ::  18:16   

در نشست ستاد جمع آوری زکات فطریه استان ایلام عنوان شد:

اعتماد به موسسات خیریه برای جمع آوری زکات فطریه/ پیش بینی جمع آوری یک میلیارد تومان زکات فطریه در ایلام

سرویس ایلام- با نزدیک شده به روز عید سعید فطر و پرداخت زکات فطریه از سوی مردم روزه دار،  نشست هماهنگی جمع آوری زکات فطریه استان ایلام  با حضور  فرماندار ایلام ،مدیران کل تعدادی از سازمانها و مسئولان چند موسسه خیریه در محل دبیرخانه ستاد زکات استان ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، دبیر ستاد زکات استان ایلام  در این نشست با ارائه گزارشی از تمهیدات در نظر گرفته شده جهت جمع آوری زکات فطریه مردم استان ایلام بیان کرد: چنانچه حد اقل یک سوم از افراد واجد شرایط، زکات فطریه خود را به صندوق های جمع آوری ویژه زکات فطریه و ستادهای در نظر گرفته شده به همین منظور تحویل دهند انتظار می رود  زکات پرداختی مردم این استان به بیش از یک میلیارد تومان برسد.
رضایی به تمهیدات در نظر گرفته شده برای جمع آوری زکات فطریه روز عید فطر امسال اشاره کرد و گفت: در همه مناطق استان ایلام خصوصاً مکانهای برگزاری نماز عید فطر ستادهای ثابت و سیار برای جمع آوری زکات فطر  تدارک دیده شده است که با صندوق های ویژه ستاد زکات و آرم و لوگوی مشخص اقدام به جمع آوری زکات فطریه خواهند کرد.
افزایش 147 درصدی پرداخت زکات فطریه در استان ایلام
وی افزود: مردم روزه دار استان ایلام سال گذشته بیش از 861 میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند که این رقم نسبت به سال قبل از آن 147 درصد افزایش داشته است.
دبیر ستاد زکات استان افزود: 50 هزار پاکت ویژه با آرم ستاد زکات برای جمع آوری زکات فطریه در این استان تدارک دیده شده که در حال توزیع در بین مردم این استان هستند.
رضایی با عنوان اینکه افراد نیازمند و واجد شرایط برای دریافت  وجوهات زکات در این استان شناسایی شده اند بیان کرد: بلافاصله پس از روز عید سعید فطر ،زکات جمع آوری شده بین نیازمندان استان توزیع می شود.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در ادامه گفت: بیماران نیازمند و صعب العلاج و نیز بیماران بستری شده در منزل در اولویت دریافت زکات فطریه هستند.
جمع آوری زکات فطریه حتما باید با مجوز باشد
رضایی افزود: بر اساس تصمیمات ستاد زکات استان،جمع آوری هرگونه وجوهات زکات فطریه صرفا باید توسط افراد دارای مجوز و از طریق صندوقهای ویژه جمع آوری زکات که دارای آرم و لوگوی مشخص هستند صورت گیرد.
دبیر ستاد زکات استان ایلام افزود: برای همه موسسات خیریه ای که واجد شرایط دریافت وجوهات زکات فطریه هستند مجوزهای لازم صادر شده و صندوقهای مخصوص نیز در اختیارشان گذاشته شده است.
رضایی ادامه داد: برای تمامی افرادی هم که از سوی ستاد زکات استان اقدام به جمع آوری زکات فطریه خواهند کرد کارتهای شناسایی مخصوص صادر شده است.
اعتماد به موسسات خیریه برای جمع آوری زکات فطریه
فرماندار ایلام نیز در این نشست در سخنانی گفت: امسال برای نخستین بار موسسات خیریه به صورت  برنامه ریزی شده در زمینه جمع آوری زکات فطریه با ستاد زکات استان همکاری خواهند کرد.  
معروف بسطامی افزود: فرمانداری ایلام در این زمینه اقدام به شناسایی موسسات خیریه قابل اعتماد و واجد شرایط کرده است و مجوزهای ستاد زکات نیز به این موسسات داده شده است.
وی افزود: فعالیت این موسسه ها در این زمینه البته زیر نظر ستاد زکات استان و با همکاری این ستاد خواهد بود و اینان نیز از طریق صندوقهای دارای آرم و لوگوی زکات اقدام خواهند کرد.
فرماندار ایلام بیان کرد: سازمانها و نهادهای حمایتی در فرصت باقی مانده تا عید سعید فطر نسبت به شناسایی و اولویت بندی افراد نیازمند و واجد شرایط دریافت فطریه اقدام کنند.
بسطامی در پایان لزوم اطلاع رسانی از هزینه کردهای وجوهات شرعیه را جهت افزایش اعتماد عمومی یادآوری و تصریح کرد: امیدواریم امسال نیز از طریق وجوهات زکات فطریه بخشی از مشکلات نیازمندان استان برطرف شود.