سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 21 خرداد 1397  ::  19:19   

عدم پاسخگویی درباره وضعیت کارخانه واکسن سازی تب برفکی مهاباد

سرویس آذربایجان غربی- وضعیت فعالیت کارخانه واکسن سازی تب برفکی مهاباد در هاله ای از ابهام قرار دارد و مسئولان این واحد تولیدی از پاسخ‌گویی امتناع می ورزند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، جلال محمود زاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه (21 خرداد) از تعطیلی کارخانه تولید واکسن تب برفکی روناک در این شهرستان به عنوان تنها کارخانه غرب کشور در تولید واکسن تب برفکی  خبر داد. 

خبرنگار کُردپرس جهت شفاف سازی  در خصوص سرنوشت این واحد تولیدی و علت تعطیلی آن ، با مدیرعامل و مسئول فنی شرکت روناک تماس گرفت اما هیچ کدام حاضر به پاسخگویی در خصوص وضعیت تولیدی کارخانه نشدند.

جلال محمودزاده  امروز دوشنبه در گفتگو با خانه ملت گفت که کارخانه واکسن سازی تب برفکی مهاباد  تعطیل شده و این امر منجر به وارد کردن واکسن تب برفکی با قیمت گزاف از کشور ترکیه خواهد شد.

کارخانه واکسن سازی تب برفکی مهاباد که به عنوان بزرگترین کارخانه واکسن سازی تب برفکی خاورمیانه و سومین کارخانه جهان در نوع خود معرفی شده است، در بیستم تیرماه سال 90  افتتاح گردید، اما این واحد تولیدی تنها پس از چند روز از آغاز فعالیت تعطیل شد تا اینکه با گذشت 4 سال از زمان افتتاح، مجددا در اسفند 94 با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در مهاباد افتتاح شد.