انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد  ::  17:44

کارشکنی برای خرید واکسن تب برفکی از کارخانه مهاباد

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی از کارشکنی خریداران محصولات کارخانه تب برفکی روناک مهاباد در یک ماه گذشته خبر داد.

جلال محمود زاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی سه شنبه (22 خرداد)در خصوص آخرین وضعیت کارخانه واکسن سازی تب برفکی روناک مهاباد به خبرنگار کردپرس گفت: کارخانه واکسن سازی روناک تعطیل نشده بلکه همچنان به فعالیت می پردازد  اما خرید محصولات آن در حال حاضر تعطیل شده است.

محمود زاده افزود: کارخانه واکسن سازی تب برفکی مهاباد که  ۸۰ درصد از نیاز داخلی کشور را تامین می کند رقیبی جدی برای کارخانه واکسن سازی رازی محسوب می شود.

وی ادامه داد: خریداران واکسن تب برفکی مدت یک ماه است که از کارخانه واکسن تب برفکی روناک مهاباد خرید نمی کنند و در عوض با قیمت بالاتر و چندین برابر قیمت از کشور ترکیه واکسن تب برفکی را به کشور وارد می کنند.

محمود زاده تاکید کرد: در ترکیه هر شیشه واکسن تب برفکی مشابه تولید کارخانه روناک مهاباد ۶۰۰ هزار تومان است این در حالی است که هر شیشه واکسن تب برفکی محصول کارخانه روناک مهاباد حدود ۲۰۰ هزار تومان است و اکنون این محصول با 3 برابر قیمت از ترکیه وارد می شود.

 نماینده مهاباد اظهار داشت: علیرغم پایین تر بودن قیمت واکسن تب برفکی کارخانه روناک مهاباد،  خریداران این محصول در کشور به بهانه‌های واهی از خرید محصولات این کارخانه  خودداری می کنند.

وی افزود: در خصوص کارشکنی های انجام گرفته در رابطه با خرید محصولات کارخانه تب برفکی مهاباد با  دکتر رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کل کشور گفت و گو کردم و مقرر شد که مشکل این واحد تولیدی برطرف شود اما همچنان این مشکل ادامه دارد.

 محمود زاده تاکید کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی باید از کارخانه های داخلی در راستای رونق تولید کالای ایرانی حمایت شود. اما این مورد در خصوص کارخانه واکسن سازی تب برفکی مهاباد رعایت نشده و هزینه اضافی برای خرید محصولی که در داخل کشور تولید می شود از پول بیت المام جهت وارد کردن آن هزینه می شود.

نماینده مهاباد گفت: کارخانه واکسن سازی تب برفکی مهاباد یکی از بزرگترین کارخانه های تب برفکی در خاورمیانه است و از نظر تولید واکسن نیز از کارخانه تب برفکی رازی بزرگتر است.