سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  07:48   

سرای سالمندان سقز نیازمند حمایت و کمک های خیران است

سرویس کردستان- مدیرعامل سرای سالمندان سقز گفت: این مجتمع با هدف گسترش ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی به سالمندان و تلاش برای توانمندتر کردن آنان، ارتقای کیفیت زندگی سالمندان و .... درسال 90 تأسیس شده است.

به گزارش کردپرس؛؛ «علیرضا سیاه بانی» افزود: هم اکنون 68 سالمند در«سرای مهر» زندگی می‌کنند، که 31 نفر آنان بانو و 37 نفر مرد هستند و این مرکز ساختمان 2طبقه ای دارد که در طبقه بالا اتاق کارمندان، اتاق سالمندان، سرویس بهداشتی، ایستگاه پرستاری مجهز به داروخانه، اتاق فیزیوتراپی و همچنین سالن غذاخوری قرار دارد.

سیاه‌بانی عنوان می‌کند: در طبقه پایین این ساختمان نیز رختشوی خانه، آشپزخانه، اتاق خیاطی، موتورخانه، انبار مواد غذایی و سردخانه دیده می‌شود. وی شاظهار داشت: اتاق‌های این مرکز به دوربین‌های مداربسته، زنگ اخطار و خطر مجهزند و در اتاق فیزیوتراپی با مساحت 40‌متر مربع  نیز خدمات فیزیوتراپی و کاردرمانی به سالمندانی که توان حرکت ندارند یا به دردهای استخوانی گرفتار هستند، ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه دراین سرای سالمندان30 نفر به‌عنوان پزشک، پرستار و مراقب بیمار به سالمندان خدمت‌رسانی می‌کنند، عنوان می‌کند: برای رفاه حال سالمندان، سوئیت‌های دونفره‌ای نیز درحال ساخت است تا زوج‌های سالمند بتوانند دراین مرکز احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

احداث مجتمع های جدید در سرای سالمندان

 سیاه بانی با اشاره به ساخت پروژه جدید در دست احداث سرای سالمندان با 1800 متر زیربنا در دو طبقه شامل: سوئیت های 2 نفره جهت سالمندان زوج، آشپزخانه، کتابخانه، سایت اداری و فروشگاهی بدلیل نیازهای شدید و پرونده های پشت نوبت پذیرش سالمندان نیازمند و فاقد بستگان توسط خیرین گفت: جمع هزینه های پرسنلی، جاری مرکز و عمرانی بصورت ماهیانه در سالجاری بیش از 68 میلیون تومان بوده که اداره بهزیستی به ازای هر سالمند ماهانه 520 هزار تومان کمک به سرای سالمندان می نماید و بقیه هزینه ها و امورات عمرانی توسط خیرین تامین می شود.

 نیازمندی ها و راه های کمک به سرای سالمندان سقز

 مدیرعامل سرای سالمندان مهر سقز مهم‌ترین نیازمندی‌های این مرکز را تأمین وسایل مورد نیاز برای سالمندان، وسایل مورد نیاز پرستاری، وسایل مورد نیاز فیزیوتراپی، تأمین مواد غذایی، لباس و مانند آن اعلام می‌کند.

«علیرضا سیاه بانی» گفت: با توجه به اینکه تأمین بخش زیادی از بودجه و امکانات این مرکز و توسعه و تجهیز آن، نیازمند حمایت و مشارکت خیران و شهروندان است، برای سرپا ماندن این مجموعه همیشه به نیکوکاران و کمک‌های مردمی نیاز داریم. وی ادامه می‌دهد: علاقه‌مندان می‌توانند برای اعطای کمک‌های خود به این مرکز به سامانه اطلاع‌رسانی ما به آدرس www.mehrsalmand.ir مراجعه کنند.

سیاه‌بانی عنوان می‌کند: همچنین اگر شهروندان مایل به ‌یاری رساندن به سرای سالمندان سقز هستند، می‌توانند با شماره تلفن این مرکز 36250949/087تماس بگیرند و با اعلام آمادگی برای کمک، شماره تماس خود را در اختیار سرای سالمندان سقز قرار دهند و در صورت نیاز، با این افراد خیر تماس گرفته می‌شود.

 شماره حساب جهت کمک های مردمی

 وی همچنین شماره حساب این مرکز را جهت دریافت کمک های مردمی به شرح زیر اعلام نمود: 0108452060003 بانک ملی،  و 0102333008003 بانک صادرات، شماره کارت 6037691990093239 بانک صادرات بنام سرای سالمندان مهر سقز