سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  09:13   

پروین بولدان:

آک پارتی در آستانه سقوط است

سرویس ترکیه - پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با یادآوری سخن جنجالی 4 سال پیش اردوغان در خصوص کوبانی که عنوان کرده بود "کوبانی در آستانه سقوط است" گفت: آک پارتی در آستانه سقوط است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها که در میتینگ انتخاباتی حزب متبوعش در بیرَجیک سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به قتل عام های آنکارا و سوروچ عنوان کرد: به عنوان رئیس حزب دموکراتیک خلق ها قول می دهم، حساب تک تک انسانهایی که زیر خاک رفته اند را از حزب عدالت و توسعه خواهیم گرفت. آنان ما را نشناخته اند. برای همین است که نمایندگی مان در پارلمان را لغو می کنند. نمایندگی عثمان بایدمیر را لغو کردند، برای ابراهیم آیهان، دیلک اوجالان حکم زندان صادر کرده اند ولی امروز ما میلیون ها عثمان بایدمیر، ابراهیم آیهان و دیلک اوجالان داریم. آنان نمایندگی ما را لغو می کنند و من از همینجا به شما قول می دهم آنان را از اقتدار به زیر خواهیم کشید.

بولدان در ادامه خاطرنشان کرد: ذهنیتی که 4 سال پیش از سقوط کوبانی سخن می گفت عامل کشته هایی که در تظاهرات کوبانی به وجود آمده است را دمیرتاش معرفی می کند. ولی خودش هم به خوبی می داند که تمام آن اتفاقات بعد از آن سخن "کوبانی در آستانه سقوط است" رخ داد. هدف آنان اهتزاز پرچم داعش در مرزهای ترکیه بود. کردها اجازه این کار را ندادند. همان گونه که آنان می گفتند "کوبانی در آستانه سقوط است" ما هم از اینجا می گوییم "آک پارتی در آستانه سقوط است" کمی مانده و ما صبر خواهیم کرد. 13 روز مانده است. 

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#حزب دموکراتیک خلق ها