سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  09:34   

کانادا ارسال سلاح به اقلیم کردستان را منتفی دانست

سرویس جهان- رییس ستاد ارتش کانادا اعلام کرد قرار بود به منظور تامین تجهیزات نیروهای پیشمرگ در عملیات بازپس گیری موصل از داعش، کانادا برای آنها سلاح ارسال کند اما اکنون که موصل آزاد شده دیگر نیازی به ارسال سلاح نیست.

 

به گزارش کردپرس به نقل از کانادا تی وی، جاناتان ونس، رییس ستاد ارتش کانادا شب گذشته به خبرنگاران گفت کشورش دیگر قصد ندارد سلاح هایی را که قول ارسال آنها را به کردها داده بود به اربیل ارسال کند.

این کشور دو سال قبل قول داد محموله ای از سلاح های سبک، نیمه سنگین و مهمات به ارزش 10 میلیون دلار را به اقلیم کردستان ارسال کند اما با وجود تامین آن، هیچ وقت به اقلیم کردستان ارسال نشد و اکنون سلاح ها در در مونترال انبار شده است. محافظه کاران این کشور خواهان ارسال این سلاح ها به اکراین شده اند.

رییس ستاد ارتش کانادا درباره علت منتفی شدن ارسال سلاح های مذکور به اقلیم کردستان گفت: قرار بود این سلاح ها در عملیات آزادسازی موصل از دست داعش مورد استفاده نیروهای کرد قرار بگیرد اکنون که این هدف انجام شده دیگر نیازی به ارسال سلاح نیست.

کانادا پاییز گذشته و پس از برگزاری رفراندوم استقلال از سوی کردهای عراق، همکاری نظامی با نیروهای پیشمرگ را که بخش مهم آن آموزش نظامی نیروهای کرد بود به تعویق انداخت. این کشور هفته گذشته اعلام کرد که به همکاری نظامی با نیروهای کرد پایان داده و فقط با نیروهای عراق فدرال همکاری می کند.

کد خبرنگار: 40101