سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  09:45   

کمال قلیچدار اوغلو:

در صورت به قدرت رسیدن اگر در 4 سال مسئله ترور را تمام نکنم از سیاست کناره گیری می کنم

سرویس ترکیه - کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مسئله مبارزه با ترور عنوان کرده است: در صورت بدست آوردن قدرت اگر در عرض 4 سال ترور را تمام نکنم از سیاست کناره گیری می کنم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری دوغان، کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در اظهاراتی با اشاره به بحث های به وجود آمده پیرامون عملیات ارتش ترکیه در قندیل عنوان کرد: سرویس های اطلاعاتی در اختیار ما نیستند اما روزنامه ها را می خوانیم، در خصوص این که PKK کوه قندیل را تخلیه کرده و به یک منطقه دیگر رفته ، روزنامه نگاران با کسب اطلاعات از مجراهای مشخصی این اخبار را منتشر کرده اند. نمی دانیم در آن جا تروریستی هست یا نه. این را می دانیم که قندیل از گذشته محل اسکان PKK بوده است.

وی در ادامه اظهارات خود با انتقاد از حکومت ترکیه گفت: 16 سال است که نتوانسته اند ترور را تمام کنند. از اینجا قول می دهم اگر در عرض 4 سال ترور را تمام نکنم از سیاست کناره گیری می کنم. تصور نمی کنم عملیات ها در قندیل رفتار مردم ترکیه در انتخابات را تغییر بدهد. ذاتا با PKK وارد یک مبارزه جدید نشده اند. بارها به قندیل حمله شده است. 100 بار جنگنده های ارتش ترکیه قندیل را بمباران کرده اند. مسئله تسخیر قندیل نیست مسئله حل مسئله ترور است. رهبران و فرماندهان گروه تروریستی به یک جای دیگر می روند، مسئله خاتمه دادن به PKK است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#کردها