سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  10:32   

کارشناس مسائل سیاسی:

عملیات علیه پ.ک.ک در عراق در راستای تحکیم قدرت اردوغان است

سرویس جهان- جیم کری می گوید تشدید عملیات نظامی ترکیه در عراق در راستای تحکیم هرچه بیشتر قدرت رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه و حذف رقبای سیاسی وی در ترکیه است.

 

به گزارش کردپرس، مقامات ارشد ترکیه می گویند این کشور با دست زدن به عملیات نظامی گسترده علیه پ.ک.ک در شمال عراق، 30 کیلومتر در عمق خاک این کشور پیش روی کرده است. آنها می گویند ترکیه قصد دارد کوهستان قندیل را که مقر اصلی پ.ک.ک محسوب می شود به تصرف خود در آورد.

جیم کری، کارشناس مسائل سیاسی در سایت تحلیلی ژئوپلتیکال آلرت اقدام رییس جمهور ترکیه علیه پ.ک.ک را در شمال عراق یکی از راه های تحکیم قدرت وی در ترکیه عنوان کرده است.

وی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: اردوغان در همه انتخابات ها برای رسیدن به اهدافش از اقدام نظامی به پ.ک.ک استفاده می کند. پ.ک.ک به قربانی همیشگی اردوغان در همه انتخابات ها تبدیل شده است بویژه این که این گروه کردی با نیروهای کرد سوریه نیز ارتباط دارد.

وی تاکید کرد ترکیه می خواهد مانند شمال سوریه که در آنجا اقدام به تصرف مناطق مختلف، ایجاد پلیس وابسته خود و دانشگاه ها دست زده در شمال عراق نیز چنین وضعیتی بوجود آورد.

این کارشناس مسائل ترکیه گفت: رییس جمهور ترکیه با هداف تحریک احساسات ناسیونالیستی در ترکیه و در آستانه برگزاری انتخابات در این کشور اقدامات نظامی علیه پ.ک.ک را در شمال عراق تشدید خواهد کرد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان
#پ.ک.ک
#عراق
#قندیل
#انتخابات