سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  11:30   

فرماندار: درگیری در سردشت غیر  قابل تصور نیست

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار شهرستان سردشت  گفت:درگیری در سردشت با توجه به مقتضیات مکانی و زمانی غیر  قابل تصور نیست.

 

 

به گزارش کردپرس، «نژاد جهانی» در جلسه شورای اداری شهرستان سردشت با اشاره به حوادث اخیر و شهادت تعدادی از نیروهای هنگ مرزی گفت: کسانی از روی عمد درصدد آن هستند شهرستان سردشت را به شکل ناامن جلوه دهند اما به علت موقعیت مکانی شهرستان و مرزی بودن آن و همچنین وجود گروهک های ضد انقلاب در آن سوی مرز و احتمالا قاچاقچیان سازماندهی شده، درگیری ها دور از انتظار نیست و نباید با شایعه پراکنی باعث شد که شهرستان بصورت ناامن جلوه پیدا کند.

وی در ادامه سخنان خود در این جلسه، در حالی که خروجی حوزه گردشگری در سردشت را نامطلوب خواند،  گفت:  قوانین و‌آیین نامه های سختگیرانه در پرداخت تسهیلات و فرایند سرمایه گذاری در حوزه گردشگری باعث شده که سرمایه گذران علاقه ای به سرمایه گذاری در این حوزه نشان ندهند.

جهانی در ادامه از بیمه خانه های روستایی  در این شهرستان خبر داد و گفت: حق بیمه منازل روستای که قبلا ثبت نام کرده اند با عنایتی که استاندار محترم داشتند بصورت متمرکز پرداخت شده و همه خانه ها تحت بیمه روستایی قرار می گیرند.

وی در ادامه به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: رفتار رئیس جمهور امریکا بی توجهی به قوانین بین المللی است و تلاش های تیم مذاکره کننده و دستاوردهای اقتصادی برجام بر کسی پوشیده نیست. مقام معظم رهبری تکلیف و استراتژی نظام را در برخورد با برجام تعیین کرده و چیزی خارج از خط مشی رهبری پذیرفتنی نیست و اگر بروز اختلاف بین امریکا و کشورهای اروپایی تنها دستاورد برجام باشد، کافی است.

فرماندار سردشت با تقدیر از حضور باشکوه مردم و‌مسئولین در راهپیمایی روز قدس گفت: با توجه به رفتار ناشایست امریکا در انتقال سفارتخانه به بیت المقدس، امسال روز قدس اهمیت ویژه ای داشت  ‌و هوشمندی و‌ذکاوت امام خمینی(ره) در نامگذاری این روز  که تاثیر جهانی و روانی داشت مشهودتر  بود.