سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  13:08   

ورود نیروهای آمریکایی با سلاح‌های سنگین به استان اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان - منابع محلی اعلام کردند که شب گذشته شماری از نیروهای آمریکایی، با سلاح های سنگین وارد استان اربیل اقلیم کردستان شده اند.

به گزارش کردپرس، رشاد گلالی مسئول شاخه اتحادیه میهنی کردستان در مخمور طی گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که در آخرین ساعات شب گذشته شماری از نیروهای آمریکایی با خودروهای نظامی و همراه داشتن سلاح های سنگین از خط تماس میان نیروهای عراقی و پیشمرگ در منطقه مخمور عبور کرده و وارد استان اربیل؛ شده اند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای آمریکایی دارای پایگاه نظامی هستند افزود که این نیروها از منطقه شرقاط وارد مخمور شده و سپس به سوی شهر اربیل و مناطق تحت کنترل نیروهای پیشمرگ پیشروی کرده اند.

رشاد گلالی همچنین گفت که هیچ اطلاعی از دلیل عزیمت این نیروها به سوی اربیل در دست نیست و از سوی دیگر مشخص نیست که این نیروها پس از عبور از یکی از مبادی ورودی اربیل به نام دیگله به سمت شهر اربیل و یا مناطق نظامی نیروهای پیشمرگ رفته اند.

این در حالی است که ارتش ترکیه از چند ماه پیش وارد عمق 20 کیلومتری خاک اقلیم کردستان شده و  عملیات نظامی گسترده ای را علیه نیروهای پ.ک.ک، آغاز کرده و  دولت ترکیه آغاز حمله بە پ.ک.ک، در مناطق اقلیم کردستان و استان نینوا از جمله قندیل و شنگال را رسماً اعلام کرده است و رئیس جمهور این کشور تأکید کرده که ارتش ترکیه به منطقه مخمور نیز حمله خواهد کرد.