انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد  ::  20:02

نماینده ولی فقیه در ایلام:

مساجد ایلام از موازی کاری در برگزاری نماز عید فطر پرهیز کنند/ نماز عید فطر ایلام صرفا در محل مصلی برگزار می شود

سرویس ایلام- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: نماز  عید سعید فطر امسال شهر ایلام صرفت در یک مکان و در محل مصلای این شهر برگزار می شود و لازم است مساجد در زمینه برگزاری این نماز  از موازی کاری که باعث وحدت شکنی می شود پرهیز کنند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس،حجت الاسلام لطفی در نشست هماهنگی برگزاری نماز عید سعید فطر ایلام که با حضور سازمانهای متولی در محل دفتر نمایندگی ولی فقیه در ایلام برگزار شد گفت: نماز عید سعید فطر نماد وحدت و همبستگی ما مسلمانان است و برگزاری آن در یک مکان اصلی در هر شهر نشان از باشکوه بودن این فریضه مذهبی دارد که لازم است امسال نیز تدابیر لازم برای برگزاری شکوهمند آن در ایلام در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه هر ساله جمعیت زیادی در نماز عید فطر شرکت می کنند گفت:لازم است سازمان تبلیغات اسلامی و هیئت امناهای مساجد در خصوص برگزاری آن در محل مصلای ایلام همکاری کنند.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام حضور متکدیان در محل های برگزاری نماز عید فطر را به منظور دریافت فطریه مردم روزه دار یکی از مشکلات سالهای گذشته عنوان کرد و خواستار سامان بخشیدن به این موضوع توسط مسئولان برگزاری نماز عید فطر و نیروهای انتظامی شد.
لطفی افزود: البته حضور متکدیان صرفا مربوط به نماز عید سعید فطر نیست بلکه هر هفته در هنگام برگزاری نماز جمعه نیز این مشکل وجود دارد که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.
تدارک 304 پایگاه جهت جمع آوری زکات فطریه مردم ایلام
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام نیز در این نشست از تدارک بیش از 304 پایگاه ویژه جمع آوری زکات فطریه مردم روزه دار این استان در شهرستانهای ده گانه این استان خبر داد.
ضیاء رضایی افزود: تعداد بیش از 660 صندوق ویژه جمع آوری فطریه با لوگوی ویژه ستاد زکات استان در این پایگاهها جهت جمع آوری زکات فطریه تدارک دیده شده است.
دبیر ستاد زکات استان ایلام با اشاره به اینکه تعداد 50 هزار پاکت ویژه جمع آوری فطریه در مناطق مختلف استان ایلام توزیع شده است گفت: زکات جمع آوری شده در هر شهر و روستایی صرف کمک به نیازمندان همان مناطق می شود.
وی با اشاره به اینکه همه زکات فطریه جمع آوری شده صرف پرداخت به نیازمندان می شود گفت: کمک به بیماران صعب العلاج و بستری شده،کمک به ساخت مسکن نیازمندان،پرداخت کمک هزینه خرید جهیزیه،پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان و دانش آموزان و نیز پرداخت کمک معیشت و خدمات موردی به نیازمندان از مهمترین موارد مصرف زکات فطریه استان ایلام خواهد بود.