سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  16:03   

تداوم کمک‌های آموزشی و مشاورە ای ائتلاف بین المللی به نیروهای پیشمرگ

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جانشین رئیس ستاد وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان با اشاره به اینکه تمام کمک های کشورهای خارجی به نیروهای پیشمرگ با موافقت بغداد صورت گرفته گفت که این کمک ها از لحاظ لجستیکی کاهش یافته، اما کمک های آموزشی و مشاورە ای به نیروی پیشمرگ ادامه دارد.

به گزارش کردپرس، سرلشکر قهرمان کمال در گفتگو با سایت خبری SNN گفت که از آغاز جنگ داعش تمام کمک های کشورهای خارجی عضو ائتلاف ضد داعش با موافقت حیدر عبادی نخست وزیر عراق به نیروهای پیشمرگ تحویل داده شده و با پایان جنگ داعش این کمک ها نیز پایان یافته است.

جانشین رئیس ستاد وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان، افزود که این کمک ها از لحاظ لجستیکی پایان یافته، اما از نظر مشاوره ای و آموزشی هنوز ادامه دارد.

لازم به ذکر است که طی روزهای گذشته وزارت دفاع کانادا از پایان کمک های نظامی و آموزشی خود به نیروهای پیشمرگ خبر داد.

سرلشکر قهرمان شیخ کمال همچنین گفت که طی سال های گذشته نشست هایی میان هیئت های اقلیم کردستان و دولت عراق بر سر ساختار وزارت پیشمرگ و شمار این نیروها و سهم آنان از بودجه نظامی و دفاعی عراق، انجام شده؛ اما هیچ یک از این نشست ها نتیجه ای به دنبال نداشته است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ گونە نشستی میان وزارت پیشمرگ و وزارت دفاع عراق در این خصوص انجام نمی شود؛ گفت که در آینده این نشست ها برای تأمین بودجه و تجهیزان نظامی  پیشمرگ ها توسط دولت عراق از سرگرفته می شود.

 

.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#پیشمرگ