سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  17:56   

نماینده ایلام از واکنش نامناسب اوپک به نامه وزیر نفت خبر داد

سرویس ایران- عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: پس  از نامه ای که زنگنه به رییس اماراتی اوپک نوشت،  واکنش  نامناسب آنها به این نامه نشان دهنده این بود که برخی اعضای اوپک برای تقابل با ایران به صورت هماهنگ حرکت می کنند.

به گزارش کردپرس، جلال میرزایی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به همراهی برخی از کشورهای عضو اوپک با آمریکایی ها برای تحریم نفتی ایران، گفت: کشورهای عضو اوپک همانگونه که جهت گیری سیاست خارجی آنها نشان می دهد در تصمیم گیری های اقتصادی خود تحت نفوذ آمریکا عمل می کنند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشورهای عضو اوپک در تصمیم گیرهای نفتی نیز زیر نفوذ آمریکا اقدام می کنند، افزود: متاسفانه عربستان و امارات تقریبا بیش از دو سال است که سیاست تقابل با ایران را دنبال می کنند و هر اقدامی که به ضرر منافع ایران باشد را در بازار نفت انجام می دهند.

انتظار می رفت که کشورهای عضو اوپک با توجه به اساسنامه این سازمان در برابر تحریم هایی که یکجانبه بوده از ایران حمایت کنند.

برخی اعضای اوپک برای تقابل با ایران به صورت هماهنگ حرکت می کنند
 وی با اشاره به نامه وزیر نفت به رییس اوپک، ادامه داد: پس  از نامه ای که زنگنه به رییس اماراتی اوپک نوشت،  واکنش  نامناسب آنها به این نامه نشان دهنده این بود که برخی اعضای اوپک برای تقابل با ایران به صورت هماهنگ حرکت می کنند.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: انتظار می رفت که کشورهای عضو اوپک با توجه به اساسنامه این سازمان در برابر تحریم هایی که یک جانبه بوده از ایران حمایت کنند.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خبر رویترز به نقل از منابع آگاه برای افزایش تولید نفت توسط برخی اعضای اوپک شرایط را پیچیده کرد، تصریح کرد: این موضوع که عربستان در هفته های اخیر 200 هزار بشکه تولید نفت خود را افزایش داده و سیاست محدودسازی فعلی توزیع در بازار نفت را رها کرده به دلیل پیشبرد استراتژی آمریکا در منطقه بوده که نگرانی هایی ایجاد کرده است./