انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد  ::  19:04

ایتالیا در حمایت از ارتش دموکراتیک به شمال سوریه نیرو اعزام کرده است

سرویس سوریه - ارتش ایتالیا در راستای حمایت از عملیات نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه علیه گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در دیرالزور و حسکه نیروهایی را به شمال سوریه اعزام کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر اساس اطلاعات به دست آمده از ارتش ایتالیا، ارتش این کشور در راستای حمایت از عملیات نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه علیه گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در دیرالزور و حسکه نیروهایی را به شمال سوریه اعزام کرده است.

بر اساس اطلاعاتی که منابع امنیتی محلی در اختیار خبرگزاری آناتولی ترکیه قرار داده اند، تقریبا 1 هفته پیش یک گروه از نظامیان ارتش ایتالیا از منطقه اقلیم کردستان عراق وارد مناطق تحت کنترل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در کردستان سوریه شده اند. این نیروها ابتدا به حسکه و از آن جا نیز به دیرالزور منتقل شده و پس از آن در پایگاه نظامی ارتش آمریکا در منطقه نفتی عمر در دیرالزور مستقر شده اند.

این نیروها که آمار دقیقی از تعداد آنان منتشر نشده است سومین نیروی خارجی به حساب می آیند که در کنار نیروهای آمریکایی و فرانسوی در عملیات های ارتش دموکراتیک سوریه علیه داعش حضور پیدا خواهند کرد.

 

کد خبرنگار: 30102