سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  20:39   

حقوقدان برجسته عراقی عنوان کرد:

3 گزینه پیش روی کمیسیون انتخابات عراق پس از آتش‌سوزی انبار صندوق‌های رای‌گیری

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک حقوقدان عراقی تاکید کرد که کمیسیون انتخابات این کشور برای پشت سر گذاشتن مشکل مربوط به وقوع آتش سوزی در انبار حاوی صندوق های اخذ رای در بغداد، سه گزینه پیش رو دارد.

به گزارش کردپرس، طارق حرب، حقوقدان برجسته عراقی عصر امروز (سه شنبه) در گفت و گو با السومریه نیوز اعلام کرد که آتش سوزی در انبارهای حاوی صندوق های اخذ رای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور در منطقه رصافه در شرق بغداد یک مسئله عجیب و مشکوک است چرا که محل وقوع حادثه فاقد رفت و آمد ساکنان، مجتمع های مسکونی و اماکن تجاری بوده و در نتیجه نباید شاهد اتصال برق یا هر اشتباه دیگر منجر به آتش سوزی باشد.

به گفته حرب، آتش سوزی روز یک شنبه در منطقه رصافه به عنوان بخش شرقی بغداد که دو روز پیش از آن نیز شاهد انفجار انبار مهمات داخل یک حسینیه در شهرک صدر بود، یک مسئله نگران کننده است و جنبه ها و تفسیر های متفاوتی برای آن وجود دارد.

این حقوقدان عراقی همچنین تاکید کرد که کمیسیون عالی مستقل انتخابات و گروه های سیاسی هم اکنون سه گزینه لغو نتایج رصافه بدون برگزاری دوباره انتخابات، لغو نتایج و برگزاری دوباره انتخابات این منطقه و یا لغو نتایج انتخابات در سراسر کشور و برگزاری دوباره آن در آینده را پیش رو دارند.

حرب با بیان این که دو گزینه نخست به برآورد و تصمیم کمیسیون انتخابات بستگی دارد، خاطر نشان ساخت که گزینه سوم یعنی لغو انتخابات پارلمانی ماه گذشته میلادی و برگزاری دوباره آن نیازمند تصویب لایحه در پارلمان می باشد و تحقق این مسئله نیز دشوار است چرا که زمان زیادی برای پایان دوره فعالیت پارلمان کنونی باقی نمانده و تکمیل حد نصاب برای اتخاذ تدابیر لازم در رابطه با تصویب این لایحه نیز کار سختی است.

برچسب‌ها:
#عراق
#کمیسیون انتخابات
#انتخابات پارلمانی
#آتش سوزی
#رصافه بغداد