سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد 1397  ::  21:28   

مهمترین تحولات روز سه شنبه 22/3/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز سه شنبه 22 خرداد 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • پروین بولدان: آک پارتی در آستانه سقوط است

پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با یادآوری سخن جنجالی 4 سال پیش اردوغان در خصوص کوبانی که عنوان کرده بود "کوبانی در آستانه سقوط است" گفت: آک پارتی در آستانه سقوط است.

  • کمال قلیچدار اوغلو: در صورت به قدرت رسیدن اگر در 4 سال مسئله ترور را تمام نکنم از سیاست کناره گیری می کنم

کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مسئله مبارزه با ترور عنوان کرده است: در صورت بدست آوردن قدرت اگر در عرض 4 سال ترور را تمام نکنم از سیاست کناره گیری می کنم.

  • معاون حزب اسلام گرای کردی هدی پار: حضور نامزدهای اسلام گرا در لیست انتخاباتی HDP نمایشی است

مهمت حسین ییلماز، معاون حزب اسلام گرای کردی هدی پار در اظهاراتی با اشاره به لیست نامزدهای محافظه کار و اسلام گرای حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات 27مین دوره پارلمان ترکیه عنوان کرده است: حزب دموکراتیک خلق ها برای کشاندن بخش اسلام گرای جامعه به سمت خود از عالمان دینی که در لیستش وارد کرده است به عنوان یک ابزار استفاده می کند. به همین دلیل است در هر انتخابات اگر چه محدود ولی همواره یک نامزد اسلام گرا به شکل ویترینی در لیست این حزب وجود دارد.

  • رئیس سابق اطلاعات ارتش ترکیه: برای پاکسازی قندیل به قدرت نظامی بسیار بالا نیاز است

اسماعیل حقی پکین، ژنرال بازنشسته ارتش ترکیه و رئیس سابق اطلاعات ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه در اظهاراتی به ارزیابی عملیات ارتش ترکیه در کوه قندیل پرداخته و عنوان کرد: این عملیات به مانند عملیات عفرین یک برنامه پاکسازی نخواهد بود. برای این کار به قدرت نظامی بسیار بالا نیاز است.

  • اردوغان: اگر پارلمان اجازه داده بود تا کنون دمیرتاش را اعدام کرده بودم

روز یکشنبه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری، یک تروریست است که باید هر چه زودتر محاکمه شود و اگر امکان داشته باشد، او را بر سر دار ببیند.

  • همزمان با بازدید رئیس ارتش ترکیه از مرکز فرماندهی نیروهای هوایی: جنگنده های ارتش ترکیه 12 هدف در شمال عراق را بمباران کردند

همزمان با بازدید ژنرال خلوصی آکار رئیس ارتش ترکیه از مرکز فرماندهی نیروهای هوایی، جنگنده های این کشورذ 12 هدف از مواضع PKK در شمال عراق را بمباران کردند.

  • ترکیه 800 پلیس آموزش دیده به عفرین اعزام کرد

پس از آموزش نیروهای پلیس عفرین در ترکیه، 800 نیروی آموزش دیده به عنوان پلیس از ترکیه به عفرین اعزام شده و بعد از تعطیلات عید سعید فطر وظیفه خود تحت عنوان نیروهای پلیس عفرین را آغاز خواهند کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه