انتشار:  سه‌شنبه 22 خرداد  ::  22:20

حیدر عبادی:

لغو انتخابات عراق نیازمند حکم قضایی است/ عملیات ترکیه علیه PKK تبلیغات انتخاباتی است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر این که دولت و پارلمان حق لغو نتایج انتخابات را ندارند، خاطر نشان ساخت که با ترکیه برای انجام عملیات نظامی در خاک کشورش توافق نکرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، حیدر عبادی، نخست وزیر عراق عصر امروز (سه شنبه) در کنفرانس هفتگی خود تاکید کرد که بازگشت به گذشته و لغو نتایج انتخابات پارلمانی اخیر این کشور در کار نیست بلکه باید برای تشکیل دولت جدید تلاش کنند.

عبادی در این باره اعلام کرد که دولت و مجلس نمایندگان عراق حق لغو نتایج انتخابات را ندارند چرا که برگزاری دوباره انتخابات در این کشور نیازمند یک حکم قضایی است.

وی ضمن اعلام این که تحقیقات درباره آتش سوزی روز یک شنبه در انبارهای حاوی صندوق های اخذ رای انتخابات پارلمانی در منطقه رصافه به عنوان بخش شرقی بغداد، مسئولیت کمیسیون مستقل انتخابات این کشور است نه دستگاه های امنیتی، خاطر نشان ساخت که گزارش اولیه تحقیقات درباره آتش سوزی نشان می دهد که این حادثه عمدی بوده است.

نخست وزیر عراق با بیان این که یک اقدام سازمان یافته در جریان است تا کشور را در مسیر ناشناخته قرار دهد، تاکید کرد که دولت اجازه چنین کاری را نخواهد داد.

عبادی در رابطه با ورود نیروهای نظامی ترکیه به خاک عراق نیز اظهارات دولتمردان آنکارا مبنی بر تعقیب نیروهای حزب کارگران کردستان (PKK) در خاک کشورش را تبلیغات انتخاباتی خوانده و اعلام کرد که هیچ گونه توافقی میان دو کشور بر سر عملیات نظامی کنونی وجود ندارد.