سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 23 خرداد  ::  08:46   

رئیس مشترک HDP:

اردوغان تنها در دیاربکر به یاد برادران كرد مي افتد

سرویس ترکیه - سزایی تمللی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با انتقاد از ادبیات دو گانه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: او تنها در دیاربکر است که به یاد برادران کرد می افتد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، سزایی تمللی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با انتقاد از ادبیات دو گانه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی های مناطق کردنشین و غیر کردنشین عنوان کرده است: اردوغان تنها زمانی که به دیاربکر می آید از لفظ "برادران کردمان" استفاده می کند ولی زمانی که از دیاربکر می رود برادران کرد از یاد می روند. او تنها در دیاربکر است که به یاد برادران کرد می افتد. هیچ کس برادر نمی خواهد هر کس برادر خود را دارد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: با این گونه سیاست های دوجانبه نمی توانید جلو بروید دیگر هیچ کس در دیاربکر، حکاری، وان به شما رای نخواهد داد. در گذشته رای دادند ولی دیگر دیدند که شما در دیاربکر "کرد" و در آنکارا "گرگ" می شوید. این بازی را در صندوق های رای به هم خواهیم زد. مدت بسیار کوتاهی تا 24 ژوئن باقی مانده است. همه ما شاهدان انتخابات خواهیم بود. تنها به رای دادن اکتفا نخواهیم کرد رایمان را دنبال خواهیم کرد. در پیش رویمان هر مانعی هم به وجود آید سدها را با یکدیگر خراب خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102