سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 23 خرداد  ::  09:57

ابهام در انگیزه قتل فیجع «صادق برمکی»

سرویس آذربایجان غربی- سه متهم پرونده قتل «صادق برمکی» به قصاص محکوم شدند اما انگیزه قتل فجیع این جوان مهابادی همچنان در ابهام قرار دارد.

 

به گزارش خبرنگار کردپرس، یونس محمدی وکیل اولیای دم  پرونده قتل «صادق برمکی» سه شنبه (۲۲ خرداد) از صدور حکم عاملان قتل این جوان 19 ساله مهابادی خبر داد و به کردپرس گفت: حکم قصاص از طریق اعدام با طناب دار برای متهمین ردیف اول تا سوم (دانیال، کمال و سید دانیال ) به جرم قتل عمد صادر شده است.

وی افزود: متهم ردیف چهارم حسین. ج نیز به جرم معاونت در قتل عمد، که آلات قتاله دو قبضه ساطور و تبر با علم به نقشه قتل، در اختیار قاتلان قرار داده است، به  ۱۰ سال و یک روز زندان محکوم شده است.

متهمان این جنابت که مهرماه سال گذشته رخ داد، پس از شکنجه برمکی، او را به آتش کشیده و از صحنه جنایت فیلم گرفتند و برای این قتل فیجع خود ابتدا انگیزه «ناموسی» و سپس «شیطان پرستی » را مطرح کردند.

علی رغم بسته شدن پرونده این قتل در دادگا، وکیل خانواده مقتول به کردپرس گفته است که انگیزه قاتلین هنوز مشخص نشده است.

محمدی در گفت وگو با روزنامه جام جم چاپ تهران که امروز چهارشنبه منتشر شد، نیز گفته است:  متهمان در جلسه دادگاه درباره انگیزه‌شان هیچ صحبتی نکردند‌. آنها ابتدا قتل با انگیزه ناموسی را مطرح کردند، اما در ادامه این موضوع رد شد. دانیال ادعا کرده بود، صادق به دختر مورد علاقه‌اش پیشنهاد دوستی داده که دختر جوان این ادعا را رد کرد. او در ادامه نظر داشتن مقتول به خواهرش را دلیل قتل اعلام کرد، اما خودش در تحقیقات این ادعایش را رد کرد و گفت: صادق خواهر مرا مثل خواهر خودش می‌دانست.

وی درباره قتل با انگیزه شیطان‌ پرستی هم اظهار کرد: این ادعا ابتدا از سوی متهمان مطرح شده بود. یکی از آنها عضو سایت دارک وب و اعلام کرده بود می‌خواهد فیلم جنایت را در این سایت بارگذاری کند. یکی از متهمان هم اعلام کرده بود، شیطان‌ پرست است. چهار متهم در حالی محکوم شده‌اند که هنوز انگیزه اصلی جنایت را بازگو نکرده‌اند. 

مهرماه سال گذشته، سه دوست صادق برمکی پس از شکنجه وی ، او را به آتش کشیده و از صحنه جنایت فیلم گرفتند.

 محمدی گفت: انگیزه جنایت قاتلین صادق برمکی بر اساس مسئله ناموسی در دادگاه رد شده است و انگیزه قاتلین هنوز مشخص نشده است.