سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 23 خرداد  ::  10:22

اتحادیه میهنی و حزب دمکرات هیئتی برای گفتگو با صدر و عامری تشکیل می‌دهند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دو حزب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات در اطلاعیه ای مشترک توافق میان ائتلاف های سائرون و الفتح را اقدامی مثبت خوانده و اعلام کردند که هیئتی مشترک را برای گفتگو با هم پیمانی مذکور تشکیل می‌دهند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت رسمی حزب دمکرات کردستان، در اطلاعیه مشترکی که از سوی دو حزب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات کردستان منتشر شده؛ توافق صورت گرفته میان ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر و ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری، اقدامی مثبت و سرآغاز نقشه راه سیاسی ایجاد هم پیمانی و توافق میان احزاب برای خروج از بن بست سیاسی کنونی عراق، توصیف شده است.

این دو حزب تأکید می کنند که با یکدیگر موضع مشترکی را اتخاذ و سپس هیئت مشترک خود را برای گفتگو با هم پیمانی صدر و عامری تشکیل داده و به بغداد اعزام می کنند.

در این اطلاعیه ابراز امیدواری شده که تمام احزاب عراقی و کردستانی، نقاط مشترک میان خود را بر اختلافات  ارجحیت داده و با یکدیگر دولت توافقی ملی را برای انجام دادن مسئولیت های مشترک خود تشکیل داده و اتحاد ملی در عراق را حفظ کنند.

همچنین اشاره شده که عراق پس از انتخابات پارلمانی اخیر وارد مرحله ای خطرناک  شده و حزب دمکرات و اتحادیه میهنی نیز با تلاش بسیار برای دوری از این مشکلات سعی کرده اند که در چارچوب قوانین عراق، بخشی از راه حل مشکلات موجود باشند و در این راستا با دیگر جریان های عراقی به گفتگو پرداخته اند.

این در حالی است که مقتدی صدر، رهبر ائتلاف سائرون شامگاه دیروز  سه شنبه در یک کنفرانس خبری مشترک به همراه هادی عامری، رهبر ائتلاف فتح هم پیمانی دو ائتلاف برای تشکیل بزرگ ترین فراکسیون در پارلمان آینده عراق و معرفی نخست وزیر جدید این کشور را به صورت رسمی اعلام کرد.