سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 23 خرداد  ::  11:04

تجمع نیروی پیشمرگ در سلیمانیه در اعتراض به ابطال آراء انتخاباتی آنان

سرویس عراق و اقلیم کردستان – شماری از نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در تجعمی در شهر سلیمانیه نسبت به ابطال آراء انتخابات ویژه در اقلیم کردستان از سوی مجلس عراق، اعتراض کردند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه های تلویزیونی اقلیم کردستان، تجمع اعتراضی نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان هم اکنون (پیش از ظهر چهارشنبه 23 خرداد‌) در مقابل ساختمان استانداری و شورای استانی سلیمانیه در جریان است.

نیروهای پیشمرگ به ابطال آراء این نیرو در چارچوب انتخابات ویژه انتخابات پارلمانی اخیر عراق اعتراض دارند.

مجلس نمایندگان عراق، چهارشنبه (16 خرداد) با تصویب لایحه اصلاح قانون انتخابات این کشور، رأی به بازشماری دستی آرای انتخابات دوره چهارم مجلس در سراسر کشور و ابطال بخشی از نتایج این انتخابات از جمله ابطال آرای نیروهای پیشمرگ و امنیتی اقلیم کردستان داد که 118 هزار رای را شامل می شود.

برخی از نیروهای پیشمرگ با در دست گرفتن تصاویر برهم صالح رهبر ائتلاف برای دموکراسی و عدالت، وی را مسئول ابطال آراء این نیرو معرفی کرده و با عنوان خیانتکار از وی نام برده اند.

نیروهای پیشمرگ استان سلیمانیه وابسته به اتحادیه میهنی کردستان می باشند.

پس از مصوبه اصلاح قانون انتخابات در مجلس نماینگان عراق و رای  به بازشماری دستی آرای انتخابات دوره چهارم مجلس در سراسر کشور و ابطال بخشی از نتایج این انتخابات از جمله ابطال آرای نیروهای پیشمرگ و امنیتی اقلیم کردستان، اتحادیه میهنی کردستان و حزب دمکرات کردستان این مصوبه را رد کردند.

از سوی دیگر مسئول نهاد انتخاباتی حزب دمکرات کردستان (پارتی)، در ابطال نتایج انتخابات ویژه در اقلیم کردستان سه حزب معارض کردستانی در مجلس عراق را مسئول دانست.

 خسرو گوران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روداو، گفت: احزاب و ائتلاف های عراقی در مجلس به ابطال نتایج انتخابات در اقلیم کردستان نیندیشیده بودند، اما سه حزب جنبش تغییر، جماعت اسلامی و ائتلاف برای دموکراسی و عدالت به مجلس فشار آوردند تا نتایج آرای انتخابات ویژه در اقلیم کردستان را ابطال کند.