سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 23 خرداد  ::  11:34

رئیس حزب اپوزیسیون ترکیه:

CHP مخالف عملیات قندیل نیست

سرویس ترکیه - کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: حزب جمهوری خواه خلق مخالف عملیات قندیل نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در اظهاراتی با اشاره به نظرسنجی از سوی این حزب در خصوص انتخابات ریاست جمهوری، عنوان کرد: در حال حاضر آراء محرم اینجه در انتخابات ریاست جمهوری 30 درصد را رد کرده است. یک نظرسنجی ویژه در جامعه صورت داده ایم که در دو هفته اخیر محرم اینجه 30 درصد را پشت سر گذاشته و به سمت 32 درصد در حال حرکت است. من باور دارم در روزهای پیش رو بیشتر هم خواهد شد. آراء اردوغان در حال سقوط است و برعکس محرم اینجه صعود را تجربه می کند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: حزب جمهوری خواه خلق مخالف عملیات قندیل نیست. البته که هر کشوری مجبور به محافظت از خود در برابر ترور و تهدیدات تروریستی است. ولی سوالی که مطرح است این است: 16 سال کجا بودید؟ انتخابات نزدیک شده است مبارزه به یادتان آمده است؟ در اسلو دور یک میز مذاکره نشستید، یک دولت رسمی و مشروع با یک گروه تروریستی غیر مشروع دور میز مذاکره نشست.

قلیچدار اوغلو تاکید کرد: اردوغان هر کاری هم انجام دهد بازهم مسند ریاست جمهوری به محرم اینجه خواهد رسید. تمام خاورمیانه را به یک منطقه صلح تبدیل خواهیم کرد. محرم اینجه بعد از رئیس جمهور شدن از ایران، عراق و سوریه بازدید خواهد کرد. نخواهد گذاشت در خاورمیانه خونی ریخته شود. خاورمیانه پیروز خواهد شد و ترکیه را غرق در دلار خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102