سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 23 خرداد  ::  19:04

حمایت 4 حزب کردی از دمیرتاش در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

سرویس ترکیه - حزب آزادی کردستان، حزب دموکرات کردستان ترکیه، حرکت آزادی و حزب سوسیالیست کردستان، با انتشار بیانیه ای مشترک حمایت خود از صلاح الدین دمیرتاش، نامزد HDP در انتخابات ریاست جمهوری 24 ژوئن 2018 میلادی را به صورت رسمی اعلام کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، حزب آزادی کردستان، حزب دموکرات کردستان ترکیه، حرکت آزادی و حزب سوسیالیست کردستان، 4 حزب کردی ترکیه امروز با انتشار بیانیه ای مشترک حمایت خود از صلاح الدین دمیرتاش، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات ریاست جمهوری 24 ژوئن 2018 میلادی را به صورت رسمی اعلام کرده اند.

در این بیانیه آمده است: علی رغم تمام اشتباهات و خطاهای صورت گرفته، از بین تمام نامزدهای موجود در انتخابات ریاست جمهوری با در نظر گرفتن هویت کردی هم که دارد و با توجه به این که در یک وضعیت ناحق کامل به سر می برد رای های خود را به صلاح الدین دمیرتاش خواهیم داد.

همچنین در این بیانیه با اشاره به احتمال کشیده شدن انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم انتخابات عنوان شده است: در صورت کشیده شدن انتخابات به دور دوم از نامزدی حمایت خواهیم کرد که مطالبات اساسی دموکراتیک و ملی مردم کرد از جمله آزادی، عدالت و دموکراسی را در نظر گرفته و تعهداتی در این راستا بدهد.

 

کد خبرنگار: 30102