انتشار:  چهارشنبه 23 خرداد 1397  ::  19:14   

کریم نوری:

هم‌پیمانی فتح و سائرون با چشم‌انداز ایران و آمریکا هماهنگ است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از رهبران ائتلاف فتح ضمن تاکید بر این که هم پیمانی آنها با ائتلاف سائرون با چشم انداز ایران و آمریکا هماهنگ است، گفت کە  هیچ یک از احزاب و گروه های داخل دو ائتلاف با این هم پیمانی مخالف نیستند.

به گزارش کردپرس، کریم نوری، از اعضای ارشد ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با السومریه نیوز تاکید کرد که هم پیمانی آنها با ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر قدرتمند، شفاف و روشن است و هیچ یک از گروه های داخل دو ائتلاف با این هم پیمانی مخالفتی ندارند.

نوری با بیان این که همگرایی مواضع و تصمیم های صدر و عامری باعث می شود سایر مسائل آسان گردد و بتوان آنها را بدون مشکل پشت سر گذاشت، خاطر نشان ساخت که هم پیمانی سائرون و فتح به عنوان دو ائتلاف دارای چنان قدرتی که هیچ جریانی بدون آنها توانایی کنترل اوضاع را ندارد، یک پیام اطمینان بخش به ملت عراق پیش از تشکیل بزرگ ترین فراکسیون پارلمانی و دولت جدید این کشور می باشد.

این عضو ارشد ائتلاف فتح ضمن اعلام این که هم پیمانی با سائرون همچنین پیامی است برای همگان مبنی بر این که گزینه برگزاری دوباره انتخابات پارلمانی عراق در کار نیست و در نتیجه احتمال تنش و ترس بروز جنگ داخلی از بین رفته، تاکید کرد که این هم پیمانی با چشم انداز ایران و آمریکا هماهنگ است و مرجعیت دینی را نیز خشنود خواهد کرد.

نوری ضمن تاکید بر این که هم پیمانی سائرون و فتح در قبال هیچ یک از فراکسیون ها و جریان های سیاسی دیگر خط قرمز ندارد، پیش بینی کرد که طی روزهای آینده گروه های دیگر به این هم پیمانی بپیوندند.

این در حالی است که پیشتر یکی از اعضای حزب کمونیست عراق به عنوان هم پیمان جریان صدر در ائتلاف سائرون، تاکید کرده بود که اعلام هم پیمانی با ائتلاف فتح در کنفرانس خبری شب گذشته صدر و عامری در شهر نجف، به جامعه مدنی شوک وارد کرده است.