انتشار:  چهارشنبه 23 خرداد 1397  ::  19:55   

مهاباد از لحاظ با سوادی در جمع 5 شهرستان برتر آذربایجان غربی قرار دارد

سرویس آذربایجان غربی-  رئیس اداره سواد آموزی شهرستان مهاباد گفت:  این شهرستان جزو پنج شهرستان برتر استان از لحاظ میزان سواد آموزی و با سوادی است.

 

 به گزارش کردپرس، حمزه نوذری  در نخستین نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی این شهرستان در سالجاری گفت: شهرستان مهاباد جزو پنج شهرستان برتر استان از لحاظ میزان سواد آموزی و با سوادی است و در حال حاضر 91 درصد جمعیت گروه سنی 10 تا 49 سال این شهرستان باسواد هستند.

نوذری افزود: اداره سوادآموزی به منظور ترغیب و حمایت از  آموزش دهنده ها به ازای هر سواد آموز در دوره سوادآموزی 730 هزارتومان، در دوره انتقال 860 هزار تومان و در دوره تحکیم 140 هزار تومان پرداخت می کند.

 نوذری اضافه کرد: این اداره با تشکیل و حمایت از مراکز یادگیری جدید، آموزش اولیاء بیسواد و طرح سوادآموزی در گروه سنی 10 تا 20 سال در تلاش است تا نرخ بیسوادی را در این شهرستان به پایین ترین حد ممکن برساند.

 ایرج شجاعی،معاون استاندار و فرماندار شهرستان مهاباد هم در این نشست با اشاره به نقش علم و دانش در پیشرفت و توسعه جامعه گفت: در زمینه سوادآموزی رشد خوبی داشته ایم اما می توانیم بهتر از این هم عمل کنیم که این امر همکاری همگانی را می طلبد.

کامبیز شاوله مدیر آموزش وپرورش مهاباد هم دراین جلسه گفت حوزه سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان  با همه توان و با مجموعه‌ای که برای ریشه‌کنی بی‌سوادی عزم و اهتمام جدی دارند در حال بستن مبادی بی‌سوادی هستندو در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.