انتشار:  پنج‌شنبه 24 خرداد 1397  ::  09:56   

هشدار در خصوص تهدید داعش علیه روستاهای کردهای کاکه یی در اطراف کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان- فرمانده پیشین پلیس کرکوک هشدار داد که عناصر داعش اقدام به حمله به روستاهای کردهای کاکه یی در اطراف کرکوک و ربودن آنان کرده و این تهدید می تواند موجب تخلیه این مناطق و تصرف جاده استراتژیک کرکوک- بغداد از سوی داعش شود.

به گزارش کردپرس، روستاهای محل سکونت کردهای کاکه یی در منطقه داقوق در نزدیکی کرکوک، هدف تهدید و حملات داعش قرار گرفته و شبکه تلویزیونی روداو گزارش داد که عناصر داعش شبانه به این روستاها حمله کرده و اقدام به ربودن افراد می کنند.

طبق خبر در آخرین مورد از این ربایش ها یکی از سران کردهای کاکه یی و 5 تن از کارگران وی در حمله 45 عنصر داعش به منزل مسکونی وی ربوده شده اند.

از سوی دیگر سرحد قادر فرمانده پیشین پلیس کرکوک در این خصوص طی گفتگو با روداو با تائید تهدید داعش علیه این روستاها هشدار داد که تهدید و خطر داعش موجب تخلیه این روستاها می شود و چنین امری ناامنی این مناطق را به دنبال دارد و این احتمال را به وجود می آورد که داعش جاده استراتژیک کرکوک- بغداد و مناطق داقوق و تازه در اطراف کرکوک را تصرف کند.

وی اشاره کرد که کردهای کاکه یی در این مناطق به عنوان نیرویی دفاعی محسوب شده و پیش از داعش نیز در مقابل عناصری چون القاعده از خود دفاع کرده اند و در جنگ داعش نیز نقش مؤثری در مبارزه با این گروه داشته و وجود آنان نقطه قوت در امنیت منطقه است و تخلیه این مناطق از لحاظ نظامی خطرناک است.